fbpx
Сьогодні
14:28 16 Січ 2020

Як правильно висадити новорічну живу ялинку в горщику

Доля новорічної ялинки – не на смітнику, а у сквері!

Після новорічних свят ті, хто обрав живу ялинку у горщику, має її посадити у землю. Звичайно, ялинка може ще деякий час провести в контейнері, на вулиці, але тоді слід утеплити горщик, сіном наприклад.

Чи можна ялинку в горщику використовувати в приміщення кілька років поспіль?

У ялинки поверхнева коренева система, і як правило у контейнері, в який вона висаджується з часом їй стає тісно. Для того щоб рослина жила та розвивалася найкращим буде пересадити її у відкритий грунт.

У Центрі альтернативного озеленення Києва дали поради, як правильно висадити ялинку в грунт:

🌲 За першої ж можливості дерева потрібно пересадити в грунт, але не пізніше березня. Якщо не встигнете, то краще вже залишити в контейнері до найближчої осені чи відкласти пересаджування на наступний рік. Догляд за деревом у контейнері аналогічний тому, що й за висадженим у відкритий грунт.

🌲 Місце для висаджування дерева потрібно обрати з урахуванням підземних трубопроводів, прокладених комунікації, віддалено від доріг, тротуарів та будівель. Якщо ялині у Вас сподобається, вона ростиме досить швидко і двадцятиметрове дерево може завдати клопоту.

🌲 Смерека більш вибаглива до родючості та вологості грунту, ніж сосна. Тому, якщо у Вас бідні піщані ґрунти, доведеться викопати лунку більшою за розмір контейнера та заповнити його чорноземом. В будь-якому випадку копайте яму не меншу 60 см. в діаметрі. Глибина не так важлива (але не менше 30 см.), хіба що знову ж таки на піщаних грунтах доведеться на дно кинути суглинків, щоб запобігти просочуванню поливної води у нижні «горизонти».

🌲 Дуже важливо, щоб коренева шийка не була заглиблена. Верхні корені мають бути на глибині не більше 5 см. нижче поверхні ґрунту, але й не стирчати з-під землі. Мішковину, в котру загорнутий ком з коренем можна і не знімати, але потрібно переконатися, що між оболонкою і комом немає порожнин. В будь-якому випадку необхідно щільно втрамбувати ґрунт – витиснути повітря. Навколо стовбура потрібно насипати вал, щоб зручно було в подальшому ялинку поливати. Замульчувати.

🌲 Після того, як дерево пересадили, його необхідно зафіксувати. Це зручно зробити за допомогою 3-4 розтяжок. Робиться це для того, щоб вітер не розгойдував ялинку – інакше корінь також буде рухатися і вкорінитися (прижитися на новому місці) дереву буде дуже складно. Не забудьте обмотати місце фіксації до стовбура якоюсь ганчіркою, щоб не пошкодити кору.

🌲 Рясно полити дерево. Мінімум 3 відра води Ви маєте влити, щоб, по-перше, забезпечити дерево вологою, а по-друге витиснути із порожнин ґрунту зайве повітря. Вода дуже необхідна рослинам і взимку.

🌲 До кінця лютого обрізати, вкоротити всі минулорічні гілочки (пагони) ялинки приблизно наполовину. Окрім центрального вертикального. При викопуванні дерев більша частина кореневої системи залишилась на плантації, тому ми маємо збалансувати підземну і надземну частини рослини, інакше корінь не зможе забезпечити верхню частину вологою та поживними речовинами, дерево загине. Ялина прекрасно перенесе обрізування. Придивіться до гілочок – на кожній є багато брунечок, із котрих виростуть гілочки і ялина буде ще пухнастішою. При обрізування пильнуйте – на пагоні має залишитися 2-3 брунечки. Проте з соснами так не можна, – там доведеться зрізати 2-3 яруси нижніх гілок.

🌲 Наприкінці березня пролити дерева розчинами стимуляторів коренеутворення. Рекомендуємо препарат Radifarm. Потрібно вилити під кожне дерево відро розчину (25 мл. концентрату).

🌲 На початку квітня підживити дерева добривами з максимальним вмістом фосфору. Це допоможе нарощуванню кореневої системи. В травні можна дати більше азоту. Червень-липень – збалансовані добрива, з однаковим вмістом макроелементів. Починаючи з серпня виключити із раціону азот, давати більше калію та фосфору.

🌲 Ялини, дугласії та ялиці влітку поливати щодня! Сосни можна не так часто – тричі чи двічі на тиждень.

Нагадаємо, у Києві кожен охочий зможе отримати 20 безкоштовних саджанців для озеленення міста.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: