fbpx
Сьогодні
19:28 15 Січ 2020

У Вікіпедії проходить тематичний тиждень на честь 200-річчя відкриття Антарктиди

З 13 до 28 січня в українській Вікіпедії проходить «Тиждень Антарктики» — акція зі створення та поліпшення статей, приурочена до 200-річчя відкриття континенту.

Головна мета акції — наповнити українську Вікіпедію якісними статтями про «шостий континент» та зменшити тим самим кількість прогалин контенту, що наразі існує у найбільшій онлайн-енциклопедії. Деякі статті про першовідкривачів Антарктиди відображають точку зору лише радянської історіографії. Однобокість протирічить принципам Вікіпедії, тому під час написання важливо звертатися, зокрема, до англомовних джерел і перевіряти наявні дані.

Участь у проєкті можуть взяти всі охочі. Для цього потрібно створити нову чи поліпшити вже наявну статтю, яка стосуватиметься континента. Наразі в українській Вікіпедії відсутні статті «Відкриття Антарктиди», «Перші станції в Антарктиді», «Україна в Антарктиді», а також інформація про перших її дослідників: Натаніеля Палмера, Едварда Бренсфілда та Вільяма Сміта.

Написані статті мають відповідати критеріям значимості Вікіпедії, базуватись на інформації, опублікованій у надійних (авторитетних) джерелах і не повинні містити фрагментів, що дослівно скопійовані з книг чи статей. Також автори мають дотримуватись принципу нейтральності: описувати різні точки зору, але в статтях не надавати перевагу жодній із них.

Тиждень Антарктики

П'ять найактивніших авторів отримають подарунки від НАНЦ, а також на всіх активних учасників та учасниць чекають призи й сувеніри від ГО «Вікімедіа Україна». Відзначення переможців відбудеться у середині лютого.

Детальніше про «Тиждень Антарктики»: antarctic.wikimedia.org.ua

Сторінка проєкту у Facebook.

Акція проводиться громадською організацією «Вікімедіа Україна» за підтримки Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ).

Раніше повідомлялося, що у жовтні до українських полярників в Антарктиді завітав імператорський пінгвін.

Нагадаємо, що українські полярники отримають власне судно для вивчення Антарктиди.

Зазначимо, торік українську арктичну станцію "Академік Вернадський" відвідали рекордні 5 тисяч туристів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: