Про це з трибуни Верховної Ради заявив експрезидент України, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко, пише Еспресо.
Позиція Верховної Ради щодо розслідування трагедії з українським літаком, якого було збито в Ірані, має бути ширшою, аніж ритуальне висловлення співчуття чи констатація явки з повинною з боку іранської влади. Український парламент має наполягати на повномасштабному міжнародному розслідуванні, яке дасть відповіді на всі питання про причини і фігурантів цього злочину. Саме тому фракція ЄС запропонувала свій проект Постанови щодо цієї трагедії.
"Предмет нашої заяви ширше ніж розслідування катастрофи. Йдеться про роль і місце України в сучасному світі. Про наші стосунки з ключовими західними партнерами. Про наші взаємини з Російською Федерацією. Про те, як вітчизняна дипломатія здатна ці інтереси захищати. Про те, як функціонує система безпеки в країні, і які висновки треба зробити із того збою, який вона продемонструвала останніми тижнями", – наголосив Порошенко.
Він також провів паралель з тим, як повела себе іранська влада – і Кремль після збиття літака малазійських авіаліній МН17.
"Так, Іран повівся порядніше, ніж Москва, яка вбила сотні людей і цинічно заперечує свою відповідальність і свою провину вже шостий рік. Але явка з повинною теж не позбавляє від покарання. Той, хто російською ракетою збив український літак, повинен понести міжнародно-правову відповідальність. Для цього замало визнання з боку Ірану. Для цього треба знайти і довести відповіді на важливі питання. Не лише хто натиснув кнопку "пуск" на ракеті. Хто був в бойовому розрахунку – іранці чи іноземні інструктори? Хто і чому віддав наказ? Чийого виробництва була зброя?", – зазначив Порошенко.
"Зізнання Ірану це не фінал трагічної історії. Це початок тривалого розслідування і відповідальності. Йдеться не лише про грошові компенсації родинам загиблих. Йдеться про честь і гідність нашої з вами держави України. Цей процес, як вчить досвід МН17 – процес важкий і тривалий. Там можуть траплятися прикрі несподіванки: як-от рішення видати Росії ключового свідка у доведенні злочину Російської Федерації. Мова йде про Цемаха", – нагадав Порошенко про видачу нинішньою владою ключового свідка у справі МН17.
Він наголосив, що заява парламенту всім своїм змістом має демонструвати сильну українську позицію – і влади, і опозиції.
Раніше Рада схвалила заяву про відповідальність Ірану за збиття літака МАУ.
Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що Україна вимагатиме компенсацій.
Раніше у мережі виклали відео трагедії.
У цій катастрофі світ втратив 176 людей: 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. Усвідомити це важко і боляче. Саме тому ділимося з вами тим, де шукати підтримки у важкий час, і як підтримати тих, по кому вдарила трагедія.
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.