fbpx
Сьогодні
17:16 13 Січ 2020

Зеленський підписав закон про особливості роботи ТСК Ради

Фото ОПУ

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо роботи тимчасових слідчих комісій і тимчасових спеціальних комісій Верховної Ради.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

"Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" № 400-ІХ, який парламент ухвалив 19 грудня 2019 року з пропозиціями глави держави", – ідеться в повідомленні.

Закон, зокрема, визначає повноваження, порядок створення та роботи тимчасових слідчих комісій (ТСК) і тимчасових спеціальних комісій парламенту.

Згідно із законом, ТСК Верховної Ради – це колегіальний тимчасовий орган парламенту, що утворюється з числа народних депутатів для парламентського контролю шляхом проведення розслідування з питань, що становлять суспільний інтерес.

Члени слідчої комісії та утворені нею робочі групи здійснюють перевірку фактів та обставин як безпосередньо у місцях їхнього виникнення, так і шляхом витребування відповідних документів і матеріалів, отримання показань, пояснень. Результати розслідування слідча комісія викладає у письмовому звіті.

Слідча комісія не може утворюватися з питань: 1) здійснення правосуддя судом; 2) встановлення наявності чи відсутності вини особи у вчиненні кримінального правопорушення; 3) питання, яке є предметом діяльності утвореної ВР іншої слідчої комісії.

Водночас, згідно із законом, тимчасова спеціальна комісія ВР – це колегіальний тимчасовий орган парламенту, що створюється з числа народних депутатів для підготовки й попереднього розгляду питань, а також для підготовки та доопрацювання проєктів законів та інших актів Верховної Ради на правах головного комітету, якщо предмет правового регулювання таких проєктів не належить до предметів відання комітетів, що існують.

Спеціальна комісія здійснює повноваження головного комітету, передбачені Регламентом парламенту, та діє відповідно до вимог цього закону, а також закону "Про комітети Верховної Ради України".

Крім того, за даними Офісу Президента, підписаний закон вирішує проблему фінансового та матеріально-технічного забезпечення ТСК, а також встановлює відповідальність за невиконання вимог закону.

Також Зеленський підписав закон про відповідальность депутатів за кнопкодавство.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

И при этом не забыли в десятеро поднять себе оклады в самой бедной стране, да ещё и во время войны с окупантами, ведь они - "сделали всех вместе"!

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: