Про це Данілов заявив в коментарі ВВС Україна.
«Ще до того, як Іран змінив свою позицію, ми знали цюінформацію. Ми знали цю інформацію ще до того, як її почали оприлюднювати наші поважні партнери з інших країн», — сказав він.
Зокрема, за його словами, до Києва надходила інформація від українських експертів з Тегерана:
«Фахівці знайшли докази того, що це була ракета. З великою імовірністю ми знаємо назву цієї ракети, знаємо, коли її купила іранська влада і знаємо, в кого її купили».
На думку Данілова, саме наявність у Києва цих доказів, а також публічні заяви про те, що серед основних версій є збиття ракетою, і вплинули на Іран.
«Ми розуміємо, чому Іран змінив позицію: вони не розраховували, як будуть діяти наші фахівці. Це було наше завдання перед нашими громадянами, перед всім світом, адже коли кажуть, що Україна винна в тих подіях, — нам це не до вподоби», — сказав секретар РНБО.
За його словами, українські фахівці одразу після прибуття на місце катастрофи, оперативно передавали інформацію в Київ.
Ці ж спеціалісти працювали на місці катастрофи літака МН-17 на Донбасі.
«Через дуже короткий проміжок часу, поєднавши всі інформаційні потоки, ми зрозуміли, що відбулося. Ми не могли це зробити одразу публічно, нам треба було ще попрацювати. Іран — це дуже складна країна і ми дуже хвилювалися, щоб вони не відправили наших фахівців у зворотний бік», — пояснив він.
Раніше ОПУ оприлюднив фото з місця трагедії та повідомив, що Зеленський звернеться до українців.
Нагадаємо, що вранці 11 січня іранські військові оприлюднили заяву на державному ТБ, у якій визнали свою відповідальність за авіакатастрофу.
Вони пояснили, що літак був помилково сприйнятий за ворожу ціль і збитий ракетою після того, як наблизився до одного з військових об'єктів Революційної гвардії Ірану – Корпусу вартових Ісламської революції.
Зеленський відреагував на зізнання Ірану у збитті українського літака.
Президент Ірану Хасан Рухані обіцяє провести розслідування та покарати винних військових у збитті українського літака.
Президент МАУ також відреагував на визнання Ірану про катастрофу літака.
Український літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який прямував рейсом PS 752 Тегеран – Київ, розбився незабаром після зльоту 8 січня. На місці трагедії триває пошукова операція. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули.
У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше
Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше
У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше
Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.