Про це Данілов заявив в коментарі ВВС Україна.
«Ще до того, як Іран змінив свою позицію, ми знали цюінформацію. Ми знали цю інформацію ще до того, як її почали оприлюднювати наші поважні партнери з інших країн», — сказав він.
Зокрема, за його словами, до Києва надходила інформація від українських експертів з Тегерана:
«Фахівці знайшли докази того, що це була ракета. З великою імовірністю ми знаємо назву цієї ракети, знаємо, коли її купила іранська влада і знаємо, в кого її купили».
На думку Данілова, саме наявність у Києва цих доказів, а також публічні заяви про те, що серед основних версій є збиття ракетою, і вплинули на Іран.
«Ми розуміємо, чому Іран змінив позицію: вони не розраховували, як будуть діяти наші фахівці. Це було наше завдання перед нашими громадянами, перед всім світом, адже коли кажуть, що Україна винна в тих подіях, — нам це не до вподоби», — сказав секретар РНБО.
За його словами, українські фахівці одразу після прибуття на місце катастрофи, оперативно передавали інформацію в Київ.
Ці ж спеціалісти працювали на місці катастрофи літака МН-17 на Донбасі.
«Через дуже короткий проміжок часу, поєднавши всі інформаційні потоки, ми зрозуміли, що відбулося. Ми не могли це зробити одразу публічно, нам треба було ще попрацювати. Іран — це дуже складна країна і ми дуже хвилювалися, щоб вони не відправили наших фахівців у зворотний бік», — пояснив він.
Раніше ОПУ оприлюднив фото з місця трагедії та повідомив, що Зеленський звернеться до українців.
Нагадаємо, що вранці 11 січня іранські військові оприлюднили заяву на державному ТБ, у якій визнали свою відповідальність за авіакатастрофу.
Вони пояснили, що літак був помилково сприйнятий за ворожу ціль і збитий ракетою після того, як наблизився до одного з військових об'єктів Революційної гвардії Ірану – Корпусу вартових Ісламської революції.
Зеленський відреагував на зізнання Ірану у збитті українського літака.
Президент Ірану Хасан Рухані обіцяє провести розслідування та покарати винних військових у збитті українського літака.
Президент МАУ також відреагував на визнання Ірану про катастрофу літака.
Український літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який прямував рейсом PS 752 Тегеран – Київ, розбився незабаром після зльоту 8 січня. На місці трагедії триває пошукова операція. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули.
Країни Північноатлантичного Альянсу повинні готуватися до війни та більше витрачати на оборону, інакше російська федерація… Читати більше
Офіційно зареєструвала торгівельну марку в США українська компанія DroneUA, яка працює у галузях енергетики, сільського… Читати більше
Кабінет міністрів дозволив бронювати 100% медичних працівників державних та комунальних медзакладів та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної… Читати більше
Російські військові заявили про використання дрона для знищення українського морського безпілотника, що може вплинути на… Читати більше
Сайт Агенції Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку, що займається невійськовою допомогою іншим країнам, припинив… Читати більше
На фронті минулої доби, 1 лютого, було зафіксовано 110 бойових зіткнень Сил оборони України з… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.