fbpx
Сьогодні
22:48 10 Січ 2020

В уряді заявили, що обмеження в концентрації земель не буде розповсюджуватися на банки

На банки не буде розповсюджуватися обмеження в концентрації сільськогосподарських земель в одні руки у розмірі 10 тис. га.

Про це на сторінці у Facebook повідомив радник Прем'єр-міністра України Олексій Мушак.

"Важливі фінансові моменти щодо земельної реформи. Фінальна версія базового законопроекту 2178-10 наступна: ні кешевим розрахункам за землю. Лише безготівкова оплата. Покупець має надати документи щодо законності походження коштів, за які купується земля", — написав Мушак.

За його словами, для стимулювання кредитування земельних угод банки отримують додаткові права. Перше, вони зможуть набувати землю у свою власність в разі неповернення кредиту. Це посилення прав кредитодавця, яке збільшує готовність банка кредитувати аграріїв.

"На банки не буде розповсюджуватися обмеження 10 тис. га в одні руки. У нас порядку 50 банків готових кредитувати земельні угоди. Відповідно обмеження в 10 тис. грн дозволило б кредитувати покупку лише на 500 тис. га. А це менше 2% ринку", — написав радник Прем'єр-міністра.

Також він зазначив, що у разі вилучення заставної землі у свою власність банк має протягом 2 років продати її на електронних торгах. В іншому випадку земля вилучається у банка по спеціальній процедурі.

"Окремою задачею після голосування цього закону буде робота з підзаконними актами НБУ. Треба підвищити коефіцієнт покриття на землю з нинішніх 0.35 до 1.0. Бо в іншому разі під землю вартістю 100 тис. дол. можна буде взяти кредит лише на 35 тис. дол.", — написав Мушак.

Нагадаємо, Верховна Рада у першому читанні проголосувала за проєкт закону № 2178-10 щодо скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

Також Рада підтримала продаж землі через Інтернет в першому читанні.

17 грудня під Верховною Радою сталися сутички під час мітингу проти ухвалення закону про ринок землі.

Зеленський відреагував на сутички під Радою.

Дивіться також новий фільм ЕкоРубрики – про проблеми українських ґрунтів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

7 коментарів

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Народ! 14-го января, с самого утра надо всем идти под Верховную зРаду, и взять её в плотное кольцо. Других способов нам не оставили. 14-го, потому что в этот день будет первое в этом году заседание, и там могут принять закон про землю. Ощущение такое, что в этот раз все подставные организации, в том числе псевдонационалистические просто не выйдут. Везде тишина и молчок. Не надо ни на кого рассчитывать, ждать какого-то вождя или мессию. Просто выходим сами, без всяких партий и вождей. Кто может - делайте репосты. 14-е января, 9.00, под Верховной Радой. Чем больше людей, тем лучше.

2

14 січня під Верховною Радою поновлюються безстрокові протестні акції проти антинародного законопроекту про розпродаж землі:

http://volianarodu.org.ua/uk/Gromadyanske-suspilstvo/14-sichnya-pid-Verchovnoiu-Radoiu-ponovliuiutsya-bezstrokovi-protestni-aktsiji-proty-antynarodnogo-zakonoproektupro-rozprodazh-zemli

3

Так з самого початку було зрозуміло, чому так спішили зєлєфурєци і піднімали хай навколо тем "скільки га можна в одні руки", "продажу землі іноземцям" - якщо землю можна буде заставляти будь-кому, окрім Державного Земельного Банку (а його і не збираються створювати) - вся земля швиденько опиниться в руках народу, вірніше ліпших його сімейств, але це будуть не українські сім'ї, а сім'ї тих, предки яких організовували і робили в Україні Голодомор, а зараз володіють банками. Злочинно ставитись до землі, як до звичайного товару, бо спекуляції з нею можуть підірвати продовольчу безпеку народу. Це не те що, наприклад, квартири, які можуть постояти рік і більше непродані в очікуванні кращої ціни - гаяння місяцю весною може привести до втрати урожаю. Але головне - ніде в Європі в містах нема природнього приросту населення, він можливий тільки в селах, хуторах, і то, тільки заможних. Віддаючи землю в руки латифундистам і банкам, ви всі, і селяни, і місцяни віддаєте їм своє майбутнє і майбутнє українського народу. Святе місце пустим не буває, прийдуть імігранти, але не будьте такими наївними як німці і французи - чужі не будуть плекати вашу старість, вони змахнуть вас як сміття.

4

Самое главное: подобные реформы НЕ должны проводиться во время войны! Здесь уже не просто непрофессионализм. Это похоже на предательство.

5
Михайло

Узаконять рейдерство

6
Григорій

Якщо в селянина не буде землі,то села відімруть. Сьогодні багато селян бажають взяти землю але її немає,Цікаво ? А буде власник 10 тис. га займатися тваринництвом. Ні. Цього не буде. Бо сьогодні вигідно сіяти кукурудзу,соняшник,сою. Сьогодні в держави є земля. Якщо її віддати сільським жителям,хто бажає займатися СФГ,то створится на селі міцний клас середняків.А іх багато в кожному селі. Це активні молоді люди. Через 10-15 років іх діти залишаться в селі і продовжать працювати на землі.Буде сильна конкуренція і мотивація. Буде рости виробництво с/г продукції, Під неї можна буде запускати виробництво вітчизняної с/г техніки,запрацює переробна промисловість.Створяться нові робочі місця.Корінні жителі села здатні творити "українське чудо-різкий скачок в розвитку економики. Цю помилку допустив Кравчук але ще є можливість її виправити.І останнє,якщо у селянина буде своя земля-мотивація її захищати від посягань.

7

свинство

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: