fbpx
Сьогодні
10:53 10 Січ 2020

Іран запросив Boeing до розслідування катастрофи українського літака

9 січня в міністерстві закордонних справ Ісламської республіки Іран дозволили участь американської корпорації Boeing в розслідуванні авіакатастрофи

Про це повідомив представник іранського Міністерства закордонних справ Аббас Мусаві, передає видання IRNA.

За словами Мусаві, до розслідування обставин та причин аварії літака української авіакомпанії МАУ в Тегерані буде долучено не лише Україну, але й представників американської компанії Boeing, яка є виробником авіалайнера.

Також у іранському МЗС закликали Канаду та інші країни надати всю можливу інформацію щодо авіакатастрофи українського літака після появи інформації про те, що його могла збити ракета.

"Ми звертаємося до прем'єр-міністра Канади і будь-якого іншого уряду, у якого є інформація про катастрофу, щоб передати її слідчому комітету в Ірані", – наголосив Мусаві.

Раніше Трюдо теж заявив, що літак МАУ збила іранська ракета, а у мережі виклали відео трагедії.

Також Джонсон заявив, що літак МАУ могла збити ракета Ірану.

Нагадаємо, Трамп не вірить, що катастрофа літака МАУ сталася через технічну несправність.

При цьому заява Трампа з'явилася одразу після того, як низка американських ЗМІ повідомили з посиланням на американські спецслужби, що український літак помилково збили іранські військові.

Водночас, Зеленський заявив, що версія про влучання ракети в літак не виключається, але станом на сьогодні не є підтвердженою. 

Раніше Данилов заявив, що зараз розглядається чотири версії авіакатастрофи літака МАУ в Тегерані. Потім додав, що є ще 3 закриті версії авіакатастрофи в Ірані.

Секретар РНБО повідомив, що до складу комісії з розслідування авіакатастрофи, яка вирушила до Ірану, увійшли фахівці, які беруть участь в міжнародному розслідуванні авіакатастрофи Боїнга МН17, а також в експертизі фрагментів російської зенітної ракети Бук, яка збила малайзійський літак.

Український літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який прямував рейсом PS 752 Тегеран – Київ, розбився незабаром після зльоту 8 січня.  На місці трагедії триває пошукова операція. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули.

МАУ оприлюднила імена всіх пасажирів, що загинули в авіакатастрофі.

Варто зазначити, що МЗС України підтвердив, що головною країною розслідування катастрофи літака МАУ є Іран.

Раніше в Ірані пояснили, чому не будуть віддавати "чорні скриньки" і на що може розраховувати Україна.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: