Авіакатастрофа в Ірані: у Bellingcat визначили можливе місце запуску ракети
Дослідник із розвідувальної спільноти Bellingcat Крісто Грозев визначив можливе місце запуску ракети, яка, за однією з версій, стала причиною катастрофи українського літака в Ірані
Про це Крісто Грозев повідомив у Twitter.
Дослідник вирахував імовірну відстань від місця можливого запуску ракети до місця катастрофи і зазначив, що в цьому радіусі розташовано іранську ракетну базу.
"Спробував обчислити можливе місце запуску. Використовуючи візуально сприйняту швидкість руху ракети проти фактично відомої швидкості ТОР-М, я зміг обчислити кут відносно траєкторії. Ця відстань від місця запуску становила близько 6,5 км. Один кандидат – секретна база IRSG", – написав дослідник.
Tried to compute the possible launch location. By using the visually perceived speed of movement of missile vs actual known TOR-M speed, I was able to compute angle relative to trajectory. This implied distance from launch site was approx. 6.5 km. One candidate: IRSG Secret Base pic.twitter.com/njetEIl0Vl
— Christo Grozev (@christogrozev) January 9, 2020
Раніше Трюдо теж заявив, що літак МАУ збила іранська ракета, а у мережі виклали відео трагедії.
Нагадаємо, Трамп не вірить, що катастрофа літака МАУ сталася через технічну несправність.
При цьому заява Трампа з'явилася одразу після того, як низка американських ЗМІ повідомили з посиланням на американські спецслужби, що український літак помилково збили іранські військові.
Раніше Данилов заявив, що зараз розглядається чотири версії авіакатастрофи літака МАУ в Тегерані. Потім додав, що є ще 3 закриті версії авіакатастрофи в Ірані.
Секретар РНБО повідомив, що до складу комісії з розслідування авіакатастрофи, яка вирушила до Ірану, увійшли фахівці, які беруть участь в міжнародному розслідуванні авіакатастрофи Боїнга МН17, а також в експертизі фрагментів російської зенітної ракети Бук, яка збила малайзійський літак.
Український літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який прямував рейсом PS 752 Тегеран – Київ, розбився незабаром після зльоту 8 січня. На місці трагедії триває пошукова операція. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули.
МАУ оприлюднила імена всіх пасажирів, що загинули в авіакатастрофі.
Варто зазначити, що МЗС України підтвердив, що головною країною розслідування катастрофи літака МАУ є Іран.
Раніше в Ірані пояснили, чому не будуть віддавати "чорні скриньки" і на що може розраховувати Україна.