МЗС України підтвердив, що головною країною розслідування катастрофи літака МАУ є Іран
У Міністерстві закордонних справ України пояснили, чому основною країною розслідування катастрофи літака Boeing-737-800 компанії «Міжнародні авіалінії України» є Іран, на території якого сталася катастрофа.
Як пояснив політичний директор МЗС України Олексій Макєєв, Іран є головною країною розслідування, бо на його території впав літак, пише hromadske.
Зокрема тому Тегеран і не повинен віддавати комусь чорні скриньки.
Він нагадав, що розслідування авіакатастроф регламентуються міжнародним правом, зокрема додатком 13 до Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року. І відбувається вони у співробітництві багатьох держав.
«Головною у розслідуванні є держава, у якій сталася катастрофа. Саме вона утворює незалежну комісію з розслідування. Вона також має оперативно повідомити про катастрофу державу, де зареєстроване судно, державу-оператора (в обох останніх випадаках це — Україна), державу, де повітряне судно було спроектоване/виготовлене, а також ІКАО», — пояснив представник МЗС.
Так, крім головної країни розслідування до нього можуть приєднатися вказані держави, а також країни, громадяни яких постраждали у катастрофі.
Макєєв нагадав, що Україна вже заявила про намір долучитися до розслідування катастрофи.
Раніше в Ірані пояснили, чому не будуть віддавати "чорні скриньки" і на що може розраховувати Україна.
Український літак Boeing-737 авіакомпанії МАУ, який прямував рейсом PS 752 Тегеран – Київ, розбився незабаром після зльоту 8 січня. На місці трагедії триває пошукова операція. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі вони загинули.
Посольство України в Ірані заявило, що, за попередньою інформацією, літак розбився внаслідок аварії двигуна через технічні причини.
МАУ оприлюднила імена всіх пасажирів, що загинули в авіакатастрофі.