Клімкін: Рішення конфлікту на Донбасі не можливо без великої угоди, яка б була вигідна і Москві, і Києву

Рішення конфлікту на Донбасі не можливе без великої угоди по Україні, яка була б вигідною і Москві, і Києву. В іншому випадку президент РФ Володимир Путін і надалі протискуватиме свої варіанти. У свою чергу головне завдання України в 2020 році – гарячий конфлікт перевести на холодний.
Про це розповів в інтерв'ю сайту "Сьогодні" колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін.
На питання, чи вдасться Києву просунутися на шляху до миру в "нормандському форматі" в 2020 році, або це можливе лише на умовах Кремля, він відповів: "Путін це робитиме за рахунок наших інтересів".
"Я не бачу без, як я говорив, великого "договірняка", шансу на компромісний для нас і Росії варіант. Інакше Путін тиснутиме власне на свій варіант. Я не вірю ні в максимальний варіант "зради", ні в максимальний варіант "перемоги". Статус-кво нам теж не підходить, оскільки тривають обстріли. Путін з цим гратиме. Але переклад гарячого статус-кво на більш холодний – це завдання 2020 року разом з гуманітарними аспектами: обмін, гуманітарні, релігійні, екологічні та інші контакти. З того боку будуть в основному шпигуни. Але, тим не менш, поступово нам це потрібно робити, оскільки це наші люди", – сказав Клімкін.
За його словами, всі останні опитування на окупованих територіях свідчать, що там зараз дуже чітке розмежування: тобто, люди або хочуть в Росію, і це більшість, або реально хочуть повернення попереднього життя без автономії, хочуть просто повернутися в Україну.
"Подивимося, як зараз підуть ці зміни з децентралізації в Конституцію. Вони дуже акуратно написані. Це як "формула Штайнмаєра". Вони не є ні поганими, ні хорошими. Звичайно, вони впливають на ефективне функціонування децентралізації, тут є негативні речі … Але те, що я бачу, більш холодний статус-кво вже був би результатом. Я вважаю, що в більш холодній реальності можна ефективніше говорити про перехідний період. Зараз емоції, коли є обстріли, вони всім заважають, навіть обговорювати якісь болючі компроміси", – підкреслив ексміністр.
Климкин-Ценцадзе , где он был раньше. Ну без него ну ни куда.
Забагато смертей укласти угоду, де Путін визанно перможно попіарився відволікши своїх рабів російських від питань куди нафтодолари діває та зняв санкції, а Київ б отримав "завершення конфлікту" та "відновлення повноцінної економічної співпраці". Даунбасян в розрахунок не беремо - вони самі захотіли буи гангреною для України. Тільки з яким обличчям дивитись в очі солдатам, дітям, чиї батьки не повернулись з війни, кого привезли по частинам у закритих гробах? Які гарантії неповторення, гарантії чергового нападу Путіна уже на Білорусь, а не Україну, заради відволікання населення? Будапештські чи еконмоічна співпраця нічого ен гарантувала в минулому і коштувало дуже дорого. Ядерну зброю і тільки тоді можна говорити про відкладення війни з Росію дітям і онукам "великими угодами".