Мета ініціативи – привернути увагу до проблеми величезної кількості відходів, які продукуються українцями, недоліків конс'юмеризму і до того, що може зробити кожен з нас, щоб зменшити свій негативний вплив на навколишнє середовище.
Учасниками проекту стали звичайні кияни – дві сім'ї з дітьми, дві громадські активістки, а також студентка і аспірант київських вузів.
Протягом семи днів вони акумулювали все створене ними сміття, щоб наприкінці тижня провести фотосесію.
Знімки фотографині Тетяни Нів'євської демонструють учасників проекту «до» – з усім акумульованим сміттям, і «після» – з сортованими за фракціями відходами.
"В Україні кожен із нас щороку продукує близько 300 кг сміття і майже все воно опиняється на полігонах та несанкціонованих сміттєзвалищах. Практично всі українські полігони перевантажені та не відповідають належним стандартам для запобігання забрудненню ґрунтів, атмосфери та ґрунтових вод. Тому, перш ніж викидати сміття в контейнери біля свого будинку, варто задуматися про його подальший шлях. Наш фотопроект – це наочна візуалізація цієї проблеми", – говорять ініціатори проєкту.
✅ сортувати сміття. Це дозволить нам дізнатись, скільки вторинної сировини ми можемо переробити і завдяки цьому зберегти природні ресурси. Також сортування дозволяє зрозуміти, які відходи не придатні для переробки, а лише для високотемпературного спалювання — і на основі цього робити більш свідомий вибір при покупці того чи іншого товару/ продукту; а також — які небезпечні відходи акумулюються і в які компанії їх слід віддавати на утилізацію;
✅ компостувати і використовувати органічні відходи як добриво для рослин.
"Теоретично передавати на захоронення на полігон можна тільки органіку, яка складає найменшу частку відходів. Але більш екологічний варіант – почати компостувати і використовувати органіку як добриво для рослин. На ідею цього проекту мене надихнули роботи американського фотографа Грега Сігала, але я хотіла не просто розкрити проблему продукування великої кількості відходів, а й показати, яку небезпеку і водночас цінність має наше сміття", – коментує Крістіна Кенчадзе, Амбасадорка Цілі сталого розвитку №12 та ініціаторка проекту.
"Якщо озирнутися, то можна помітити, що ми тонемо у власному ж смітті. А якщо придивитися уважніше, стане очевидним, що більша його частина – це упаковка від харчових продуктів. Ми давно перейшли на "зручну" їжу – турботливо запаковану (зазвичай, у неперероблюваний пластик), порційну, "ready-to-eat". Тотальне споживання такої їжі загрожує не лише погіршенням екологічного стану, а й нашому здоров'ю. Адже споживаючи ніби достатню кількість подібної їжі, ми все ще відчуваємо нутрієнтний голод – стан недостатнього надходження вітамінів та мінералів. Нам варто свідомо переглянути наші харчові звички та нарешті почати сортувати сміття", – пояснює друга амбасадорка Софія Веремчук.
Зібрана у рамках проекту вторинна сировина та відходи, які підлягають високотемпературному спалюванню, по завершенню зйомок було передано на станцію «Україна без сміття».
Небезпечні відходи будуть передані організаціям, які мають ліцензію та потужності для переробки та утилізації таких відходів. А відпрацьовані портативні елементі живлення – до ГО "Батарейки здавайтесь", які незабаром відправляють велику партію на утилізацію в Румунію.
За цим лінком можна прочитати, чому сортування сміття насправді не вимагає багато часу і зусиль, а тут – знайти карту найближчого до вашого будинку пункту сортування та переробки відходів.
У Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України». Це підсумковий захід проєкту «Впровадження системи… Читати більше
За час роботи ініціативи «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей, наголосив… Читати більше
Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше
На території тимчасово окупованої частини Херсонської області посилилися репресії відносно проукраїнських дітей. Зокрема, так звані… Читати більше
російська федерація розробила цілу систему катувань для полонених. Окремих “спеціалістів” навіть навчають різним видам тортур.… Читати більше
Президент Володимир Зеленський висловив впевненість, що очільник Кремля володимир путін поставив завдання російському військовому командуванню витіснити українські… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.