fbpx
Сьогодні
12:08 03 Січ 2020

США, Канада, Великобританія: в які ще країни їздять за досвідом наші депутати

Комітет виборців України проаналізував персональний та кількісний склад депутатських груп із міжпарламентських зв'язків із зарубіжними країнами. 

Загалом у Верховній Раді діє 47 різних груп (кожна група – окрема країна), пише КВУ.

Найпопулярнішими напрямками для міжпарламентських зв'язків є США, Канада та Великобританія. Так, до групи міжпарламентських зв'язків із США входять 176 народних депутатів, Канади – 144, Великобританії – 135. Також популярними напрямками є Польща, Німеччина, Італія, Швейцарія, Ізраїль, Франція, Литва.

Однак попри низку традиційних напрямків у переліку депутатських груп є й досить екзотичні варіанти. Так, одним із лідерів за кількістю депутатів є міжпарламентська група зв'язків із Об'єднаними Арабськими Еміратами, до складу якої входить 118 народних депутатів. Також популярним напрямком є Японія, яка нараховує 117 депутатів.

Крім того, в переліку екзотичних країн – Куба (48 депутатів), Сінгапур (48 депутатів), Республіка Корея (41 депутат), Саудівська Аравія (21 депутат) та Монако (17 депутатів).

"Інститут депутатських груп із міжпарламентських зв'язків часто використовується народними депутатами як різновид політичного туризму. Адже завдяки приналежністю до певної групи народний депутат має змогу відвідати ту чи іншу країну. Тому не дивно, що в переліку найпопулярніших напрямків є не лише сталі парламентські демократії, але й досить екзотичні країни на кшталт Монако, ОАЕ, Японії, Куби чи Сінгапуру.

Щоправда практична цінність від здійснення таких візитів часто є сумнівною. Адже складно зрозуміти, які саме елементи парламентаризму цих держав могли б бути використані в умовах України. Наприклад, 21 депутат входить до групи міжпарламентських зв'язків із Саудівською Аравією. При тому, що Саудівська Аравія – це абсолютна монархія на чолі з королем, яка має слабкий парламент без серйозних повноважень. Ще 17 депутатів входять до групи зв'язків із Князівством Монако, в парламенті якого загалом працює лише 24 парламентарі. Схожа ситуація із Об'єднаними Арабськими Еміратами, де роль парламенту також далека від українських реалій. Зрозуміти як саме подібні приклади можуть бути використані в роботі Верховної Ради України справді складно", – заявив голова КВУ Олексій Кошель.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: