Про це повідомила адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська у Facebook.
За її словами, відповідне звернення до Генеральної прокуратури України направили представники родин потерпілих.
"Прокурорів, які належним чином представляли обвинувачення у справі всі ці роки — Алексей Донской, Ігор Земсков, Яніс Симонов і решту групи, які не ходили в суд, але також здійснювали важливу роботу щодо підготовки до судових засідань, збору доказів, тощо, викинули зі справи й замінили на маріонеточних прокурорів", — нагадала Закревська.
Вона наголосила, що 2 січня 2020 року мають проходити співбесіди, на яких будуть затверджувати на адміністративні посади як прокурорів з минулої групи прокурорів, яких виключили зі справи, так і представників нової групи прокурорів.
"Ми маємо обґрунтовані побоювання, що повністю законна і обґрунтована позиція прокурорів Ігоря Земскова, Яніса Симонова, Дениса Іванова у цій справі і відмова виконувати незаконні позапроцесуальні вказівки Генерального прокурора стане підставою для переслідувань зазначених прокурорів, для помсти їм з боку керівництва Генеральної прокуратури, які є одночасно і членами комісії, що буде затверджувати на посаді — тобто очевидно мають конфлікт інтересів", — йдеться у зверненні представників потерпілих.
Такою помстою може стати, наприклад, незатвердження на адміністративній посаді, позбавлення премій, притягнення до дисциплінарної відповідальності тощо.
Саме тому представники родин Героїв Небесної сотні просять комісію з добору керівного складу органів прокуратури затвердити на адміністративних посадах виключених зі справи прокурорів Ігоря Земскова, Яніса Симонова, Дениса Іванова.
Також вони вимагають не затверджувати прокурора з нової групи Сергія Куцого на посаду начальника другого відділу процесуального керівництва Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв'язку із масовими протестами 2013 – 2014 роках.
Крім того, представники потерпілих вимагають, щоб генпрокурор Руслан Рябошапка і його заступник Віктор Трепак повернули повний склад групи прокурорів у кримінальному провадженні щодо "ексберкутівців". А групу нових прокурорів — Олександра Шевеленка, Сергія Куцого та Дениса Суботіна — просять відсторонити від участі у кримінальних провадженнях у справах Майдану і перевести із Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини на Майдані.
Ще однією вимогою є звільнення з посади керівника цього Віктора Мисяка й проведення відкритого конкурсу на цю посаду.
Раніше Зеленський відповів на критику щодо обміну екс-беркутівців.
Зазначимо, що ЄС висловив офіційну позицію щодо обміну екс-беркутівців.
Нагадаємо, що звільнені в суботу п'ятеро ексберкутівців брали участь у великому обміні полоненими між Україною та Росією.
У Львові запрацював центр рекрутингу 38 окремої бригади морської піхоти 30 корпусу морської піхоти Військово-морських… Читати більше
Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше
У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше
Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.