Про це розповів "Укрінформу" колишній постійний представник України при ООН, новопризначений посол у США Володимир Єльченко.
"Без перебільшення, нам вдалося сформувати потужну групу друзів України, що вкрай важливо для протистояння російській агресії", – зазначив він.
За словами дипломата, до "групи друзів України" входять всі країни Європейського Союзу, а також "наші головні стратегічні партнери – США і Великобританія". Остання, на думку Єльченка, після виходу зі складу ЄС буде займати "ще сильнішу позицію щодо українського питання".
"Адже досі Лондон змушений був рухатися у фарватері політики Євросоюзу, де не все так просто навіть із підтриманням санкцій проти Росії. Щоразу, коли раз на пів року порушується питання продовження санкційного режиму, всередині ЄС розпочинаються дискусії – чи варто його зберігати в такому вигляді. Позиція Великої Британії близька до позиції США", – розповів дипломат.
Єльченко уточнив, що серед друзів України – Польща, країни Балтії, Туреччина.
"Хоча Анкара і будує партнерські відносини з Російською Федерацією, її позиція в питаннях Криму й Донбасу тверда й однозначна. Тут вона цілковито на нашому боці", – пояснив він.
Також до кола друзів України в ООН входять Канада, Австралія, Нова Зеландія і європейські країни, які не є членами ЄС, зокрема Швейцарія, Норвегія, Ісландія, а також більшість центральноамериканських країн (крім Нікарагуа, Куби і Венесуели).
"У Європі є лише одна країна, яка цинічно і хронічно голосує проти всіх українських резолюцій, – Сербія. Хоча вона вважає своєю стратегічною метою членство в ЄС, як і Україна, але займає відверто проросійську позицію. Причому не лише з українського питання. Це дивує також представників європейських країн. Сербія виглядає як такий собі острів негативу в Європі", – наголосив Єльченко.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що епідеміологічний поріг наразі є перевищеним у 16 областях… Читати більше
Хоча лютий вже добігає кінця, зима вирішила не здаватися без бою. Ці вихідні принесуть справжній… Читати більше
Спікер Палати представників Сполучених Штатів Майк Джонсон заявив, що для ухвалення нового законопроєкту з масштабною… Читати більше
У Чернігові Всеукраїнська мережа RECOVERY відкрила реабілітаційний центр, який став 16-м реабілітаційним центром мережі RECOVERY.… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський провів телефонні розмови з президентами Франції Еммануелем Макроном та Фінляндії Александром… Читати більше
У Київської області внаслідок атаки російських безпілотників зазнали пошкоджень лінії електропередач та приватний будинок. На… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.