fbpx
Сьогодні
22:45 28 Гру 2019

Зміна клімату цього року спровокувала появу щонайменше 15 стихійних лих

Кліматична криза зіграла ключову роль у появі щонайменше у 15 стихійних лих у 2019 році, збиток від кожної природної катастрофи склав понад 1 мільярд доларів.

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на дослідження організації Christian Aid.

Екстремальна погода, зокрема повені, шторми, засухи та лісові пожежі, була зафіксована на кожному населеному континенті у 2019 році, що призвело до спустошення та загибелі людей.

У січні повені в Аргентині та Уругваї змусили 11 тисяч людей покинути свої будинки. У березні циклон «Ідай» забрав життя 1,3 тисячі людей у Зімбабве, Мозамбіку й Малаві, а у травні й червні циклон «Фані» завдав удар по Індії й Бангладеш. Внаслідок мусону в Індії загинули 1,9 тисячі людей.

У березні від шторму «Еберхард» постраждала Європа, а у вересні та жовтні тайфуни «Факсай» й «Гаджібіс» накрили Японію. Лісові пожежі спустошили сільськогосподарські в Каліфорнії та завдали збитків на понад 25 мільярдів доларів. Втім до дослідження не увійшла оцінка наслідків лісових пожеж в Австралії.

Ураган «Доріан» на Багамах та у США завдав збитки щонайменше на 11 мільярдів доларів, а повені на заході й півдні США в період з березня по червень обійшлися в 12,5 мільярдів доларів. Збитки Індії від повеней і циклону «Фані» склали понад 18 мільярдів доларів.

Експерти Christian Aid заявили, що кліматична криза та рекордні температури пов'язані з діяльністю людини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: