Юрій Вітренко
"Я не можу зараз "розкривати всі карти". У нас триває складне узгодження контрактів, і поки вони не підписані, я не можу бути повністю відвертим, щоб не погіршити нашу позицію", – написав Вітренко в Facebook.
Він підкреслив, що досягнення домовленостей із "Газпромом" важливе з точки зору міжнародної репутації України, надходжень до держбюджету і безпеки країни. "Коли Україна забезпечує транзит газу в Європу, Європа більше зацікавлена в тому, щоб захищати інтереси України на міжнародній арені. Можливо, комусь це здається перебільшенням, але транзит газу також є запобіжником від повномасштабної військової агресії Російської Федерації", – вважає топ-менеджер "Нафтогазу".
Раніше, в пості 21 грудня Вітренко коротко описав основні досягнуті в Мінську напередодні газові домовленості з РФ.
Робочим варіантом, який розглядався під час тристоронніх газових переговорів Україна-РФ-ЄС в Берліні 19 грудня, був варіант, коли між "Газпромом" і українським оператором ГТС буде європейська компанія, яка отримуватиме газ на кордоні Україна-РФ, Вітренко.
"На жаль, не вдалося цього досягти, оскільки ця європейська компанія нині відмовилася", – сказав він в ефірі "Громадського".
Представник НАК відмовився коментувати достовірність інформації українських ЗМІ про те, що низка компаній вже досягли якихось домовленостей з "Газпромом" про прямі поставки газу в Україну. "Тут складно щось сказати: "Нафтогаз" не бере участі в таких переговорах", – пояснив Вітренко.
Водночас він зазначив, що українська сторона в ході переговорів докладає дуже багато зусиль, щоб так звані точки передачі газу були перенесені на російсько-український кордон. За словами топ-менеджера НАК, у такому випадку він не бачить ризиків у прямих закупівлях прозорими компаніями газу у "Газпрому" для України, якщо тільки це не буде певне політичне рішення, щоб "якісь непрозорі компанії непрозоро отримували гроші, щоб вони допомагали РФ реалізовувати якісь політичні цілі на території України".
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що американська сторона не буде надавати військову допомогу росії,… Читати більше
Міністерство оборони України продовжує вдосконалювати систему постачання для Збройних сил України та впроваджує новий механізм… Читати більше
У Будапешті на базі першої державної українсько-угорської школи відкрилася бібліотека для дітей. Тут всі охочі… Читати більше
Спецпосланник президента США Стів Віткофф стверджує, що після напруженої розмови в Білому домі президент України… Читати більше
У застосунку "Дія" за перші 8 годин роботи нової функції українці згенерували понад 90 тисяч… Читати більше
Цьогоріч виповнюється 160 років з дня першого публічного виконання Державного Гімну України. З цієї нагоди… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.