fbpx
Сьогодні
16:23 23 Гру 2019

Дослідження: 80% правоохоронців України вважають комерційний секс злочином, а секс-працівниць - жертвами

Понад 80% опитаних українських правоохоронців вважають комерційний секс злочином, а секс-працівниць – жертвами, свідчать дані дослідження "Ставлення працівників правоохоронних органів до секс-працівниць та комерційного сексу".

"80% правоохоронців розрізняють жіночий комерційний секс і дитячу сексуальну експлуатацію. Дуже часто можемо побачити в ЗМІ, у виступах певних активістів, що ці дві речі намагаються поєднати", – сказала фахівець з наукових досліджень Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Оксана Ковтун.

За її словами, респонденти здебільшого уникали відповіді на запитання про поширення неправомірних дій стосовно секс-працівниць, і 2,9% сказали, що чули або ставали свідками певних неправомірних дій стосовно секс-працівниць.

"Ті представники правоохоронних органів, які зазначили, що чули про незаконне затримання секс-працівниць, майже всі сказали також про те, що поліція у цей момент складала протокол про адміністративне правопорушення і відбирала гроші та майно секс-працівниць", – зазначила Ковтун, додавши, що ці дані дають підстави для подальшого моніторингу ситуації, а також інформування поліцейських про чітке розмежування між складанням адмінпротоколу та відбиранням майна секс-працівниць.

Крім того, під час дослідження з'ясувалося, що менше ніж третина опитаних поліцейських обізнана про те, що таке ВІЛ, який існує зв'язок між комерційним сексом та ВІЛ-інфекцією, і ще менше знають про те, яким чином вони можуть бути залучені до профілактики ВІЛ-захворювань. Проте, за словами Ковтун, приблизно половина респондентів сказали, що готові вчитися, і наголосили на важливості проведення навчання серед поліції щодо профілактики ВІЛ/СНІД та коректної взаємодії із секс-працівницями в межах своїх функціональних обов'язків. Крім того, більшість опитаних виступила на підтримку моделі легалізації та декриміналізації секс-послуг.

Дослідження проводили серед 2070 правоохоронців – від дільничних до керівників з червня до грудня 2019 року серед учасників тренінгу "Зниження рівня стигми та дискримінації серед поліцейських стосовно секс-працівників".

На думку Ковтун, дослідження – дуже показове, проте не є репрезентативним, оскільки в ньому не вдалося охопити правоохоронців з усіх регіонів України.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: