Про це розповів в інтерв'ю #Буквам нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура.
"Зараз ми на фінальній стадії написання законопроєкту. Вже 98 відсотків готовності. Я вирішив, щоб не було ніякої конфронтації між усіма авторами та не було альтернативного законопроєкту навіть організувати процес. Ми об'єднали зусилля авторів всіх чинних законопроєктів. Навіть з попередніх скликань", – зазначив він.
За словами нардепа, концепція законопроєкту передбачає, що професійні лобісти, які отримують за свою діяльність гроші, повинні подавати звіти.
"Концепція взагалі та, яку ми передбачаємо, що є у нас професіонали лобісти, які за це отримують гроші, які повинні подавати відповідні звіти. Не просто чимось там займатися таємно. Вони повинні дійсно публікувати звіти публічно. У нас є кілька підходів. Можливо, це буде при Мін'юсті, але я схиляюся до саморегульованої організації", – пояснив він.
Качура уточнив, що нардепи хочуть взяти "найкраще" з системи, яка діє в США. Народний
обранець також розповів, що в разі, якщо якийсь лобіст відмовиться подавати звіти, будуть передбачені санкції (наприклад, у вигляді позбавлення свідоцтва).
"Є, скажімо, умовна Всеукраїнська асоціація лобістів. Це саморегульована організація. Вони, відповідно між собою вирішують, обирають керівників своїх, правила встановлюють. Як в адвокатурі. Люди отримують за це гроші, і вони повинні писати звіти, з ким вони працюють, реєструвати договори. Якщо сьогодні в інтересах Ахметова або Пінчука лобіст працює, він повинен зареєструвати це відповідно. Те ж саме – взаємодія з партіями. Якщо зустрічається лобіст офіційно, на зустрічах, він повинен внести в свій кабінет електронний те, що сталася ця зустріч. За те, що він цього не робить, будуть санкції у вигляді позбавлення свідоцтва, і так далі. Податки теж повинні оплачуватися", – наголосив Качура.
Інша річ, за його словами, якщо об'єднання громадян або асоціації підприємців лобіюють свої інтереси, але "роблять це безкоштовно" (публічна адвокація). В такому разі буде передбачено "абсолютно інший підхід".
Окремо Качура роз'яснив, що народний депутат не може бути лобістом, оскільки не повинен лобіювати "нічиї інтереси крім народних". А професійні лобісти зможуть приходити до Парламенту й представляти свою позицію з тих чи інших законопроєктів.
"Професійний лобіст повинен приходити до комітету Ради та давати аналітичні дані: соціологію, таблички відповідні, висновки інших експертів і переконувати представників комітету, щоб вони ухвалили законопроєкт. Депутат повинен тільки керуватися винятковими благами народу", – зазначив нардеп.
Високопоставлені силовики та військові російської федерації виступають за ескалацію військових дій в Україні, відкидаючи можливість… Читати більше
Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп повідомив про підготовку зустрічі з очільником кремля володимиром путіним,… Читати більше
Війська російської федерації у ніч проти 10 січня атакували Україну 72 ударними дронами Shahed та… Читати більше
Видання Spiegel з посиланням на свої джерела повідомило, що Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц не… Читати більше
Протягом минулої доби російські загарбники штурмували Покровський і Курахівський напрямки 71 раз, на Курському плацдармі… Читати більше
У Римі президент України Володимир Зеленський зустрівся з Головою Ради міністрів Італії Джорджею Мелоні. Серед ключових… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.