Французький бізнес хоче інвестувати в Україну, - Кулеба
Французький бізнес позитивно оцінює українські реформи і демонструє високу зацікавленість у розширенні співпраці з Україною та нових інвестиціях.
Це зміцнює фундамент двосторонніх відносин України та Франції і сприяє подальшому наближенню нашої держави до Європейського Союзу, пише Урядовий портал.
Такими є ключові сигнали, озвучені французькими партнерами під час візиту Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитра Кулеби до Франції 16-17 грудня.
У ході візиту він провів робочу вечерю з власниками великого бізнесу Франції, на яку завітали представники компаній Air Liquide, Airbus Group, Alstom, Jeantet, OCEA Shipbuilding and Industries, RTE, TOTAL, Verallia, Vinci Concessions, EGIS та інші.
Віце-прем'єр-міністр також взяв участь у конференції «Українські зустрічі – 2019», організованій асоціацією Business France, де виступив з вітальним словом перед представниками французького малого і середнього бізнесу. Дмитро Кулеба розповів про практичні кроки нової влади з перезавантаження всіх антикорупційних інституцій, реформи нової митниці, підтримки малого та середнього бізнесу, запровадження європейських стандартів сертифікації на шляху до підписання угоди АСАА з Євросоюзом.
«Україна перезавантажила антикорупційну інфраструктуру задля притягнення до відповідальності корумпованих посадовців. Також ми очищуємо законодавство від норм, що робили корупцію можливою. Ми створюємо ринкові відносини там, де їх раніше не було, і встановлюємо чесні правила у тих сферах, де ринкові відносини були, але не працювали належно», – зазначив Віце-прем'єр-міністр, звертаючись до представників малого і середнього бізнесу.
У політичному сегменті візиту до Парижа Дмитро Кулеба також зустрівся з французькими високопосадовцями: Державним секретарем з європейських питань МЗС Франції Амелі де Моншален, радником Президента Франції зі стратегічних питань Етьєном де Гонвілем та радником Президента Франції з європейських питань Клєманом Боном, генеральним секретарем Глобального форуму ООН «Покоління рівності» Дельфін О, головою групи дружби «Франція-Україна» в Сенаті Франції сенатором Ерве Морей, головою групи дружби «Франція-Україна» у Національних зборах Франції Валері Фор-Мунтян.
На зустрічах йшлося, зокрема, про актуальні питання українсько-французького порядку денного, перспективи подальшої секторальної інтеграції України з ЄС, зокрема, в цифровий та енергетичний ринки, відносини нашої держави з НАТО. Віце-прем'єр-міністр окремо зупинився на важливості подальшого розвитку торгівлі з ЄС, залучення інвестицій і прагнення України укласти з Європейським Союзом угоду АСАА («промисловий безвіз»).
Під час зустрічі з генеральним секретарем Глобального форуму ООН «Покоління рівності» Дельфін О, Кулеба передав листа про наміри України приєднатись до Партнерства Біарріц задля гендерної рівності. Україна бере на себе зобов'язання вдосконалити законодавчі та політичні норми у кількох напрямках цієї сфери. Зокрема, у 2020 році Міністерство освіти і науки України планує запровадити системний підхід до гендерної освіти, прийнявши Стратегію сприяння гендерній рівності та недискримінації в освіті "Освіта: гендерний вимір – 2030 рік".
Сторони також обговорили можливу участь України у глобальному форумі ООН «Покоління рівності», який відбудеться в Парижі у липні 2020 року. «Зараз ми вивчаємо можливі формати участі у форумі», – сказав Дмитро Кулеба.