Україна піднялася в щорічному рейтингу Індекс ефективності боротьби зі змінами клімату, який складають німецькі організації NewClimate Institute, Germanwatch і Climate Action Network, передає Deutsche Welle.
Згідно з оновленим рейтингом, Україна піднялася на одну сходинку і зайняла 17-те місце.
При цьому автори індексу зазначають, що висока оцінка України пояснюється не стільки діями української влади, як військовим конфліктом на Донбасі та економічними показниками. Зменшення викидів на душу населення та скорочення використання енергії у 2012–2017 роках в Україні зумовлені тривалою окупацією Донбасу, де розташовані багато підприємств вугільного сектору та інших енергоємних галузей.
"Політична і економічна криза попередніх років продовжує впливати на показники викидів парникових газів і використання енергії, що призводить до високого рейтингу в цих двох категоріях і загального високого рейтингу в індексі", – наголошується у звіті.
Як наголошується в документі, експерти висловили надію на поліпшення президентських виборів 2019 року і реорганізацію центральних органів влади, зокрема новоствореного Міністерства енергетики та захисту довкілля України.
В цілому індекс вимірює зусилля, спрямовані на захист клімату, у 57 країнах світу і Євросоюзі як міждержавному об'єднанні.
Перші три місця індексу не дісталися нікому. Швеція, яка очолює рейтинг, посіла четверте місце. Серед лідерів також Марокко. У цьому році до них приєдналася Данія. Останні місця в індексі займають США і Саудівська Аравія.
Автори рейтингу відзначили протилежні тенденції в захисті клімату. На їхню думку, зростає тиск з боку громадянського суспільства і вчених на політиків. Інші позитивні тенденції – зниження цін на технології відновлюваної енергії, вдосконалені рішення для її зберігання, поширення електрокарів. Утім, помітний опір цим змінам і пунктам Паризької кліматичної угоди чинять уряди країн з великими економічними показниками, констатують автори індексу.
Довідка
Індекс ефективності зміни клімату (CCPI) – це інструмент, розроблений німецькою організацією із навколишнього середовища для підвищення прозорості в міжнародній кліматичній політиці. На основі стандартизованих критеріїв індекс оцінює і порівнює показники захисту клімату в 56 країнах і Європейському союзі, які разом несуть відповідальність за більш ніж 90% глобальних викидів парникових газів (ПГ).
Індекс ефективності зміни клімату вперше був опублікований в 2005 році, а оновлена версія щорічно представлена на Конференції ООН зі зміни клімату.
Беруться до уваги такі сектори:
У межах проєкту «Інструмент» української художниці Жанни Кадирової, у холі Львівського залізничного вокзалу відбулась унікальна… Читати більше
В російських "Шахедах", які атакують Україну, є тисячі іноземних компонентів. Усе постачання будь-яких компонентів для… Читати більше
У Вінниці на базі прозорого офісу «Старе місто» відкрився перший в області центр рекрутингу української… Читати більше
З 24 січня Міністерство у справах ветеранів спільно з Міністерством цифрової трансформації розпочали бета-тестування у "Дії" нових… Читати більше
У Троїцькій громаді Дніпропетровської області відкрили оновлений Центр надання адміністративних послуг. Будівлю для нового офісу… Читати більше
Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що зниження цін на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.