Оцінка чисельності населення України, запропонована міністром Кабінету міністрів України Дмитром Дубілетом, не може бути повноцінним переписом населення України, однак було б чудовим доповненням до нього. Тому відміна від повноцінного перепису не матиме користі для держави, йдеться в зверненні Соціологічної асоціації України до уряду України.
"Соціологічна асоціація України вітає проведення швидкої оцінки кількості населення України. Разом з тим, оцінка чисельності населення може бути гарним доповненням, але не може бути заміною перепису населення", – зазначили в асоціації.
Перший. Під час перепису збирається взаємопов'язана інформація про населення та житловий фонд, яка характеризує структуру домогосподарств, національний, мовний, сімейний склад населення, зайнятість, джерела прибутку. Ці дані можна застосовувати на різних рівнях територіальних одиниць та використовувати для розрахунку конкретних потреб того чи іншого населеного пункту.
Другий. Хоча уряд мотивував відміну перепису консультуванням з міністрами, перепис потрібен не тільки центральному керівництву, але й управлінцям обласного, районного, міського рівня, а також бізнесу для оцінки людського капіталу для інвестицій.
Третій. Унікальною перевагою перепису є те, що він представляє весь статистичний всесвіт країни, аж до найменших географічних одиниць країни.
Четвертий. Перепис потрібен для співробітництва з іншими державами і міжнародними організаціями, які оцінюють перспективи розвитку країни і можливість інвестицій.
П'ятий. Серед країн, які в 2010 році для проведення перепису обрали комбінований метод, усі повідомили про неповноту охоплення населення, відсутність стандартизації даних, технічні та юридичні проблеми доступу.
"Ми розуміємо зацікавленість Уряду в економії коштів, цілком можливо, що перепис можна зробити дешевшим (наприклад, мати довгу і коротку форму і використовувати довгу форму лише в кожному п'ятому домогосподарстві; закупити не 100 тисяч планшетів, а 25 тисяч і подовжити час проведення перепису тощо). Але відміна повного перепису населення теж має багато негативних (в тому числі фінансових) наслідків, які можуть привести до набагато більших втрат, хоча їх важче оцінити", – зазначили в асоціації та закликали уряд таки знайти кошти та можливості для проведення повноцінного перепису населення України.
Нагадаємо, єдиний перепис населення незалежної України відбувся в грудні 2001 року. Згідно з його результатами, в країні налічувалося 48,457 млн жителів. Новий перепис спочатку планували провести в 2012 році, але його переносили тричі: на 2013-й, 2016 й і 2020 рік.
Раніше Дубілет розповів, як в Україні проведуть електронний перепис населення цього року.
Зазначимо, 1 грудня в Україні стартував пробний перепис населення.
В Академії наук розкритикували те, як Кабмін збирається проводити перепис населення.
Європейський Союз здійснив перший платіж в обсязі 3 мільярди євро із власної частини кредиту "Групи… Читати більше
“Рубрика” розповідає, як це працює. У чому проблема? Фронтові автомобілі — це завжди про збереження… Читати більше
Ворожі дрони в ніч на 10 січня атакували Україну. Рятувальники показали наслідки ворожого обстрілу Києва… Читати більше
З 6 січня в Україні стартував благодійний проєкт “Піклування без кордонів: безкоштовна стерилізація котів та… Читати більше
У рф спалахнули пожежі на підприємствах у Ростовській та Ленінградській областях. Перед займанням місцеві повідомляли… Читати більше
Самопроголошений президент Білорусі олександр лукашенко відмовився запросити незалежних спостерігачів ОБСЄ на президентські вибори у країні,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.