Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО може бути продовжений ще на рік, – Зеленський
Закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" може бути продовжений ще на один рік, повідомив президент України Володимир Зеленський.
"Сьогодні сторони висловили зацікавленість у досягненні домовленості в рамках Нормандського формату та Тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів особливостей місцевого самоврядування окремих районів Донецької та Луганської областей та інкорпорування "формули Штайнмаєра", – повідомив глава держави під час зустрічі зі ЗМІ за результатами саміту в Парижі.
Під час спілкування з журналістами Зеленський пояснив, що простіше зараз продовжити термін дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", ніж дочекатися його закінчення, а потім голосувати за новий закон щодо Донбасу.
"Тому я гадаю, що треба продовжити. Тим паче, так записано в Мінських домовленостях, що ми повинні погодити з усіма сторонами в ТКГ. Цей закон уже є. Ми його продовжуємо, але він тимчасовий – на рік. Мене запитали, чому не на п'ять чи 10 років. Я відповів чесно всім представникам: ми не знаємо, що буде через 5-10 років. А один рік – це нормальна пропозиція", – сказав президент України.
Зі свого боку Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що впровадження "формули Штайнмаєра" – це певний порядок дій, зокрема оголошення особливого статусу та проведення місцевих виборів.
Вона також наголосила, що на переговорах лідерів "Нормандської четвірки" у Парижі сторони відчули добру волю вирішувати складні питання.
"Цієї волі нарешті не бракує, і ми абсолютно реалістично бачимо вирішення цих проблем", – зазначила Ангела Меркель.
Канцлер Німеччини також позитивно оцінила першу зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Російської Федерації Володимира Путіна. "Я сподіваюся, що і наша зустріч, і двостороння зустріч між президентами відбулася для блага всіх", – сказала вона.
Раніше повідомлялося, що до питання відновлення Україною повного контролю над державним кордоном сторони повернуться на наступній зустрічі "Нормандської четвірки".