Прокоментували події соратниці Петра Порошенка Іванна Климпуш-Цинцадзе та Ірина Геращенко у Facebook.
Іванна Климпуш-Цинцадзе: "Я рада, що президент Зеленський спроможний чути активне громадянське суспільство. Усі акції проти капітуляції, незважаючи на звинувачення в їхній проплаченості, нарешті, були почутими".
Ірина Геращенко: "Безумовно, це була важлива зустріч нормандської четвірки після 3-річної перерви. Але вона не стала історичною. Не відбулося ні зради, ні перемоги. Ні підписання миру, ні капітуляції. Й скорше, це добре для України на цьому етапі".
Обидві народні депутатки відзначили як позитив домовленості щодо повернення полонених українців додому до кінця цього року і цілодобового моніторингу ОБСЄ. Проте вони висловили і свої занепокоєння.
Климпуш-Цинцадзе стурбована тим, що Володимир Зеленський "вирішив скористатися термінологією Кремля, мовляв, Москва має вплив на сепаратистів на окупованих територіях, а не є стороною цього конфлікту", і тим, що президентська команда "вирішила йти за путінським тлумаченням Мінських домовленостей стосовно кордону і на даний час повністю відмовилася від ідеї про миротворців".
Її турбує формула Штайнмаєра, але радує, що позиції України і РФ про кордон розходяться.
Також Климпуш-Цинцадзе непокоять слова Володимира Путіна про закон України "Про освіту" і спілкування Володимира Зеленського російською мовою: "Продемонструвати своє знання російської мови Зеленський міг і одним-двома реченнями".
На її думку, "дивно прозвучало запрошення кремлівської пропагандистки до України".
Климпуш-Цинцадзе залишилася переконаною, що змішувати переговори щодо Донбасу й щодо газу було погано і що Путін спробує далі тиснути на Україну тезами про "знижки".
Натомість Геращенко вважає, що Путін погодився на саміт "нормандської четвірки" саме зараз через газове питання: "Росії не вистачило кілька місяців добудувати "Північний Потік-2", і їй конче необхідні ці кілька місяців мати транзит через Україну. Потім тема транзиту стане ще однією темою шантажу Києва. А зараз саме газове питання, а не Донбас, були вирішальними для Путіна".
Також, переконана вона, за зустріччю стоїть втома Росії від санкцій і прагнення вийти з ізоляції.
Геращенко рада, що Зеленський вказав на "червоні лінії" і неможливість федералізації, про принциповість звільнення всієї території Донбасу, а про Крим згадав хоча б на брифінгу.
Погано, на її думку, те, що безпекові питання не вирішені, що на переговорах не прозвучало про Дебальцеве й Новоазовськ.
Також Геращенко відзначила, що Верховна Рада для збереження санкцій мусить пролонгувати старий закон про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО, а "нового немає".
"Головний провал і зрада дня – пресслужба президента. Звільніть їх, найміть краще Теслу", – підсумувала Геращенко.
Нагадаємо, що представники "Голосу" назвали головну проблему нормандської зустрічі.
Выбор ЧПУ станка – это стратегическое решение для любого производства, связанного с обработкой металла, дерева,… Читати більше
Данія виділить 405 мільйонів крон ($56,8 мільйона) на гуманітарну допомогу та зусилля із відновлення в… Читати більше
Рада Європейського Союзу в роковини повномасштабного вторгнення, 24 лютого, ухвалила 16-й пакет санкцій проти росії.… Читати більше
У ніч проти 24 лютого Підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України, Головного управління розвідки,… Читати більше
Низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади у третю річницю повномасштабного вторгнення росії прибули до… Читати більше
24 лютого - треті роковини повномасштабного вторгнення росії в Україну. Президент Володимир Зеленський та та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.