Нормандська зустріч зрушила з мертвої точки питання врегулювання війни на Донбасі, - Разумков
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков переконаний, що зустріч лідерів "нормандської четвірки" в понеділок у Парижі зрушила з мертвої точки питання врегулювання війни на сході України.
"Це перший, але важливий крок, який зрушив із мертвої точки цей процес, який останні роки перебував у стані коми. Я сподіваюся, що це справді дасть можливість повернути тимчасово окуповані території, і через деякий час ми зможемо говорити про те, що виконано всі завдання і позиції, які були згадані і президентом, і його командою", – заявив Разумков журналістам у вівторок під час Третього українського жіночого конгресу, передає Інтерфас-Україна.
Він зазначив, що більше інформації про суть досягнутих у Парижі домовленостей суспільство зможе дізнатися після повернення президента Володимира Зеленського до України.
"Багато вже прозвучало, я думаю, що ще багато про що буде сказано. Це і питання Криму, яке пролунало у форматі "нормандської зустрічі". Я не пригадую, щоб раніше хтось з українських політиків порушував це питання на таких зборах", – сказав Разумков.
Як лідери держав пройшли випробування: реакція європейської преси на Нормандську зустріч
Голова Верховної Ради додав, що і президенту, і його команді доведеться пройти довгий шлях у питанні врегулювання війни на Донбасі й повернення окупованих територій, проте вже зараз, за його словами, стало зрозуміло, що "червоні лінії" Зеленський не перетнув.
Нагадаємо, 9 грудня у Парижі пройшла зустріч Володимира Зеленського, Ангели Меркель, Еммануеля Макрона і Володимира Путіна в рамках нормандського формату.
За підсумками саміту було підписано спільне комюніке та оголошено про низку домовленостей. Частина з цих рішень делегована для затвердження на рівні ТКГ в Мінську.
Ключові пункти домовленостей нормандської зустрічі:
- продовження реалізації Мінських угод
- всеохопне припинення вогню, яке має бути встановлене до кінця 2019 року
- звільнення та обмін утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх", починаючи з "усіх встановлених", до кінця 2019 року
- рішення ТКГ визначити нові пункти пропуску (КПВВ) протягом 30 днів
- ще три ділянки розведення військ – до кінця березня 2020 року
- впровадити "формулу Штайнмайєра" (щодо місцевих виборів в ОРДЛО) до українського законодавства
- оновлення плану з розмінування Донбасу
- провести ще одну зустріч лідерів у нормандському форматі через чотири місяці (зокрема для підготовки місцевих виборів в ОРДЛО), а до того – співпрацювати на рівні глав МЗС і політичних радників