У Європарламенті дали пораду Франції та Німеччині щодо "нормандської зустрічі"
Група друзів України у Європарламенті перед «нормандським» самітом звернулася до Франції та Німеччини із закликом сприяти визволенню всіх українських політв'язнів у РФ, а компанію Apple закликала відкоригувати позначення Криму відповідно до міжнародного права.
Про це повідомив посол України у Королівстві Бельгія, представник України при ЄС Микола Точицький у Twitter.
«Вдячний Групі друзів України в Європарламенті та його керівнику Петрасу Ауштрявічюсу за потужне послання підтримки», – йдеться у дописі.
Grateful to Group of 🇺🇦friends in @Europarl_EN & its leader @petras_petras for strong messages of support:
1. Letter to 🇩🇪&🇫🇷 w/ a call to urge the release of all 🇺🇦prisoners detained by RU
2. Letter to @Apple reminding #CrimeaIsUkraine & inter'l law must be valued above profit pic.twitter.com/mLlcjvJuWD— Mykola Tochytskyi (@tochytskyi) December 7, 2019
Посол також опублікував фотокопії двох звернень європарламентаріїв. Це, зокрема, лист до Німеччини та Франції із закликом до негайного звільнення всіх українських в'язнів, захоплених Росією, а також лист до Apple "із нагадуванням, що Крим – це Україна, і міжнародне законодавство має цінуватися вище за вигоду", уточнив український дипломат, пише Укрінформ.
Зокрема, у зверненні до президента Франції Емманюеля Макрона та канцлера Німеччини Ангели Меркель європейські політики подякували за зусилля з посередництва між РФ і Україною у пошуку рішення для мирного врегулювання конфлікту на Сході України з повною повагою до територіальної цілісності України.
«Цим листом ми хотіли б підкреслити важливість продовження зусиль на основі успіху з обміном ув'язненими, який був проведений 7 вересня 2019 року. Враховуючи вашу роль у процесі мирних переговорів, ми закликаємо до безумовного та повного обміну в'язнями, які все ще залишаються, у якнайкоротші терміни. Ми переконані, що такий обмін в'язнями міг би створити ґрунтовні та сприятливі умови для подальших мирних переговорів та посилити гуманітарний вимір у врегулюванні конфлікту», – йдеться у зверненні.
У тексті другого листа зазначається, що рішення Apple показувати Крим "російським" для користувачів у РФ є тривожною поступкою впливу уряду Росії.
"Стирання територіального суверенітету в умовах геополітичного конфлікту є дуже тривожним – міжнародне право має цінуватися вище, ніж прибуток… Наше повідомлення є чітким: жодна країна не може бути вище міжнародного верховенства права, тому викликає тривогу те, що такі приватні компанії, як Applе, готові підривати зазначені закони задля підтримання споживчих відносин з РФ", – наголошується в посланні.
Європейські парламентарії закликали компанію відкоригувати позначення Криму відповідно до міжнародного права, нагадавши про страждання кримчан після анексії півострова Росією. Зокрема, кримський режисер і активіст Олег Сенцов, який став лауреатом премії Сахарова-2018 "За свободу думки", провів п'ять років у несправедливому ув'язненні, а багато інших кримських політичних в'язнів залишаються ув'язненими в РФ за сфабрикованими справами.
Нагадаємо, що Зеленський скликав закрите засідання РНБО напередодні Нормандського саміту, де РНБО затвердили один з 5 сценаріїв реінтеграції Донбасу.
Крім того, став відомий розклад Нормандського саміту.
Раніше повідомлялося, що команда Зеленського готова до зміни Конституції після "нормандського саміту".
Також у США висунули умову щодо проведення виборів на Донбасі.