"Кабінет міністрів встановив переможця конкурсу на зайняття посади державної служби категорії "А": голови Українського інституту національної пам'яті – Дробовича Антона Едуардовича", – повідомляє урядовий портал.
Дробович був серед п'яти кандидатів, що дійшли до четвертого етапу конкурсу на посаду директора УІНП. Дробович доцент кафедри культурології педінституту ім. Драгоманова, керівник освітніх програм Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр", експерт з питань культури і освіти Інституту суспільно-економічних досліджень.
Відповідаючи на бліц "Історичної правди" напередодні співбесіди у Кабміні, Дробович зазначав, що хоче "зробити офіційну політику пам'яті в Україні більш виваженою та ліберальною".
"Володимир В'ятрович і його команда зробили багато роботи і дуже голосно заявили про неї. Мені подобаються далеко не всі рішення та методи, якими вони діяли. Деякі речі хочеться переробити або завершити в інший спосіб. Але… це чи не перший випадок в історії української незалежної держави, коли хтось так пристрасно і рішуче здійснював гуманітарну політику. Чи сподобалося це більшості громадян? Щодо цього є питання", – заявляв кандидат.
Колишній очільник УІНП, а нині народний депутат Володимир В'ятрович назвав таку кадрову політику уряду "розворотом в інший бік".
"Антон Дробович – голова Українського інституту національної пам'яті. Чергове неправильне кадрове рішення уряду в гуманітарній політиці. Це вже не помилка, а розворот в інший бік. В національній пам'яті може не лишитися місця для України та українців", – написав він у Facebook.
Зазначимо, колишній директор Інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович був звільнений у вересні. 3 грудня він склав присягу народного депутата і увійшов до фракції "Європейської Солідарності", у парламенті він замінить Ірину Луценко, яка добровільно склала мандат.
Володимир В'ятрович був призначений директором Українського інституту національної пам'яті 25 березня 2014 року. У 2008-2010 роках очолював Архів СБУ та розсекречував колишні архіви КҐБ. У 2010-2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Автор та співавтор чотирнадцяти книг з історії визвольного руху та Другої світової війни.
Про ймовірність свого звільнення В'ятрович заявив ще у червні, оскільки він критикував низку вчинків президента Володимира Зеленського та його команди.
17 листопада під час масованої ракетної атаки на Україну російські війська вдарили по кількох теплоелектростанціях… Читати більше
17 листопада російська федерація вчергове здійснила масштабну комбіновану атаку на територію України, завдавши ударів крилатими,… Читати більше
Уранці 17 листопада внаслідок масованої ворожої атаки зазнали влучань по енергооб'єктах Волинська та Вінницька області.… Читати більше
Минулої доби, 16 листопада, ворог найактивніше наступав на Покровському, а також Курахівському напрямках: там відбулося… Читати більше
17 листопада окупанти запустили масовано ракети різних типів та БпЛА, атакуючи об’єкти генерації та передачі… Читати більше
Російсько-окупаційні війська під ранок 17 листопада завдали ударів безпілотниками по Миколаєву, внаслідок чого в місті вкотре атакована… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.