На прохання МЗС підтримати українську урядову делегацію на саміті країн-членів НАТО, який зараз проходить в Лондоні, і нагадати євроатлантичним партнерам України про рішення Бухарестського саміту 2008 року щодо ПДЧ для України, Верховна Рада 3 грудня ухвалила постанову.
Раніше повідомлялося, що Верховна Рада закликала президента Володимира Зеленського забезпечити підготовку звернення до НАТО, що підтверджує прагнення України отримати План дій щодо членства в Альянсі. Звернення повинно було бути передане генеральному секретарю НАТО в грудні поточного року.
Відповідне звернення до глави держави у вівторок, 3 грудня, підтримали 284 народних депутата.
Проте через декілька годин виявилося, що "у зв'язку з технічними неузгодженостями" на сайті Ради опубліковано "старий" текст.
Про це написав у Facebook голова постійної делегації при Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв, який опублікував на сторінці "новий" текст заяви:
"Через технічні неузгодженості (апарат ВР не звик, що депутати працюють після 18.00), на сайті Ради зараз опубліковано старий текст заяви. А новий з'явиться лише завтра".
У опублікованій на сайті версії заяви зазначається, що Верховна Рада закликає президента "забезпечити підготовку та подання у грудні 2019 року до Північноатлантичної ради НАТО та Генерального секретаря НАТО звернення про підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО".
У новому тексті (опублікованому Черняєвым) такої фрази вже немає.
Зокрема, в "новому тексті" йдеться:
"Верховна Рада України:
Висловлює вдячність Північноатлантичній раді НАТО за візит в Україну 30-31 жовтня 2019 року, а Генеральному секретарю Є.Столтенбергу – за виступ у Верховній Раді України на підтримку євроатлантичних прагнень України.
Нагадує, що сьогодні Україна фактично є східним кордоном Північноатлантичного альянсу, і своєю самовідданістю у відсічі російській агресії робить значний внесок у гарантування миру і безпеки у всьому трансатлантичному просторі.
Заявляє, що підтримка інтеграції України в НАТО і надання нашій державі Плану дій щодо членства – це найбільш ефективна та вивірена інвестиція у забезпечення миру і безпеки, черговий крок до зміцнення системи міжнародної безпеки.
Закликає парламенти країн-членів НАТО, на виконання п. 23 Декларації Бухарестського саміту НАТО 2008 року, звернутись до міністрів закордонних справ своїх країн з пропозицією прискорити надання Україні Плану дій щодо членства.
Закликає Парламентську асамблею НАТО в ході чергової весняної сесії 22-25 травня 2020 року в Києві розглянути на пленарній сесії питання звернення до глав держав та урядів НАТО щодо надання Україні ПДЧ."
Разом з тим, Черняєв не уточнює, за який саме варіант тексту голосували депутати.
Українські розробники працюють над революційним AI-застосунком, який допоможе дітям, що не можуть говорити, висловлювати свої… Читати більше
Уже у лютому цього року може відбутися наступне засідання у форматі "Рамштайн": країни-партнери вже погодили… Читати більше
Petcube, провідна українська компанія у сфері технологій для домашніх тварин, анонсувала новий продукт — Petcube… Читати більше
Ви коли-небудь замислювались, чому деякі інтер'єри виглядають бездоганно організованими, ніби зійшли зі сторінок глянцевого журналу?… Читати більше
В погоне за передовыми технологиями не каждый готов выложить внушительную сумму за новенький смартфон от… Читати більше
Збройні сили України 5 січня 2025 року розпочали обмежену бронетанкову контратаку проти російських військ у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.