Новини

Дослідження: Кожний четвертий старшокласник в Україні має низький рівень читацької та математичної грамотності

Кожен четвертий 15-річний учень в Україні має низький рівень читацької, математичної та природничо-наукової грамотності, свідчать результати дослідження Програми міжнародної оцінки учнів (PISA).

"Наші результати не такі вже й погані, як хтось міг очікувати", – сказала міністр освіти і науки України Ганна Новосад на презентації перших результатів міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 у вівторок.

Водночас, за словами міністра, результати українських учнів нижчі за середні в країнах Організації економічного співробітництва та розвитку у всіх трьох досліджуваних галузях: читання, математика та природничі дисципліни.

Згідно з показниками, для України найбільш проблемною з дисциплін є математика.

За результатами дослідження PISA-2018, базового рівня – мінімального, якого в кінці першого етапу середньої освіти мають досягти учні, – в Україні не досягли:

  • з читацької грамотності – 25,9% українських підлітків
  • з математичної – 36%
  • з природничо-наукової – 26,4%

Для порівняння, у країнах ОЕСР базового рівня сформованості читацької грамотності не досягли 22% підлітків, математичної – 23,9%, природничо-наукової – 21%.

При цьому 46,4% 15-річних учнів України продемонстрували високий рівень читацької грамотності, 37,9% – грамотності з математики та 43,6% – грамотності з природничих дисциплін.

Також наголошується, що істотна різниця в досягненнях існує залежно від типу місцевості.

У великих містах середній бал становить 499,4, що відрізняється від середнього бала учнів, котрі проживають у міських поселеннях, – 479,9 і суттєво відрізняється від середнього бала учнів, які проживають у селах, хуторах і сільській місцевості – 420,6. Отже, в часовому обчисленні різниця між досягненнями учнів у містах і селах становить більше ніж 2,5 року навчання.

Крім того, дослідження засвідчило, що хлопчики читають набагато менше, ніж дівчатка.

Згідно зі звітом, в Україні учні почуваються більш задоволеними життям, ніж їхні однолітки в країнах ОЕСР.

За словами Новосад, результати PISA вказали на дві проблеми: низький рівень грамотності з математики та глибока нерівність у доступі до якісної освіти залежно від місця проживання і соціально-економічного статусу.

За словами міністра, ключовими завданнями для відомства є продовження зміни системи освіти, спираючись на результати дослідження PISA, системний підхід до підвищення якості підготовки та професійного росту вчителів, збільшення частки успішних учнів і зменшення соціально-економічної нерівності між успішними та неуспішними учнями.

"Цей звіт не оцінює ту "Нову українську школу" на початковому рівні. Це оцінка нашої старої і все ще діючої на деяких рівнях системи освіти", – зазначила Новосад.

Дослідження PISA проводиться кожні три роки шляхом тестування навичок і знань 15-річних учнів. PISA не перевіряє рівень навчальних досягнень учнів, натомість оцінює, наскільки учень зможе використовувати знання і вміння, отримані в школі, в разі можливих життєвих труднощів.

Свіжі дописи

  • Новини

В Україні планують запустити національну програму підтримки військових “Плюси”: деталі

Міністерство оборони України планує запустити загальнонаціональну програму підтримки військовослужбовців "Плюси". Про це на брифінгу заявила… Читати більше

Monday November 18th, 2024
  • Новини

Зеленський підписав закон про вдосконалення роботи МСЕК

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо удосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи (МСЕК). Про це свідчить картка… Читати більше

Monday November 18th, 2024
  • Новини

Умєров анонсував призначення військового омбудсмена найближчим часом

Міністр оборони Рустем Умєров поінформував про швидке оголошення кандидатури на посаду військового омбудсмена, який займатиметься… Читати більше

Monday November 18th, 2024
  • Новини

Росіяни поширюють фейк, нібито українські медики видалили здорову нирку військовому ЗСУ

Росіяни поширюють фейк, нібито українські медики видалили здорову нирку військовому ЗСУ. “Рубрика” розвінчує фейк про… Читати більше

Monday November 18th, 2024
  • Новини

На Донеччині Зеленський заслухав доповіді керівництва регіону та ознайомився зі зведенням фортифікацій

У Краматорську Президент України Володимир Зеленський провів нараду з начальником Донецької ОВА Вадимом Філашкіним і… Читати більше

Monday November 18th, 2024
  • Новини

У Києві з’явиться Музей Авангарду: у чому рішення

У столиці створили філію Музею історії міста Києва – Музей Авангарду, мета якого полягає в… Читати більше

Monday November 18th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.