Відзначимо, Зеленський в розмові в Києві з журналістами західних видань Spiegel, Time, Le Monde і Gazeta Wyborcza в суботу заперечив, що адміністрація американського президента Трампа спілкувалася з ним у форматі "послуга за послугу".
"Я розумію, що керівництво України хоче отримати допомогу від Сполучених Штатів Америки, – сказав Помпео в інтерв'ю Fox and Friends в понеділок на прохання прокоментувати ремарку Зеленського. – Справді українське керівництво багато років хотіло отримати оборонну летальну допомогу від Сполучених Штатів Америки за президентства Обами, а він кожного року відмовляв у наданні такої допомоги.
Тепер ця адміністрація – не один раз і не двічі, а тричі надавала зброю, оборонні системи, яких потребують збройні сили України, щоб захиститись від дій Росії на південному сході України, на Донбасі. Ми неухильно прагнемо цієї стратегічної мети. Ми підтримуємо народ України і їх здатність себе захистити.
Я пишаюсь тим, що ми робимо. Я цілком розумію, що президент Зеленський хотів би більше і швидше. Я це розумію. Однак ця адміністрація важко працює задля надання допомоги українській обороні", – додав Трамп.
Відповідаючи на питання, чи справді Зеленський є реформатором, який виправдовує американську підтримку і сприяє ролі України у припиненні зусиль Росії з повернення СРСР, Помпео сказав: "Він є кроком вперед. Беззаперечно".
"Він тяжко працює, він займає принципову позицію, – сказав Помпео про Зеленсього. – Ми надаємо допомогу у подоланні корупції, щоб українці змогли пишатись своєю демократією і відсутністю корупції. Потрібно надзвичайно багато зробити. Ніхто не намагається і, гадаю, так сказав би і президент Зеленський – заявити про перемогу над корупційними ризиками, однак, ми досягли покращення, робимо кроки у вірному напрямку. Ми це оцінюємо позитивно і збираємось продовжувати його зусилля в цьому напрямку".
Президент Трамп у Twitter також відзначив слова українського президента про відсутність вимог "послуга за послугу" з боку адміністрації Трампа.
"Гаряча новина: президент України знову заявив, що президент Трамп не зробив нічого поганого стосовно України, нашого спілкування та дзвінків. Якщо радикальні ліві демократи при своєму розумі, а це не так, то справу було б закрито!", – написав Трамп у Twitter.
У переддень третьої річниці повномасштабного російського вторгнення, у самому серці Стамбула, на площі Шішхане, відбувся… Читати більше
В Україні зняли освітній серіал про технології, що дозволяють під час знеструмлень залишатися на зв’язку.… Читати більше
Перша віцепрем'єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що на тимчасово окупованих територіях України… Читати більше
В Запорізькому училищі створили колекцію одягу зі скіфськими мотивами. 12 лютого у Парижі сукні представили… Читати більше
Британська розвідка спростувала слова глави кремля володимира путіна про те, що війська рф нібито перейшли… Читати більше
СБУ за три роки війни викрила 102 агентурні мережі ворога. Деякі з них готували замахи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.