Новини

У штабі ООС показали чотирьохлапих улюбленців українських воїнів та розповіли їхні історії

Будні на фронті неможливо уявити без чотирьохлапих друзів, які приходять до наших бійців ООС у пошуках чогось смачненького і нерідко залишаються на позиціях.

Про це передає прес-центр ООС.

"Вони приносять чимало користі: коти блискуче справляються з проблемою гризунів, а собаки нерідко попереджають про наближення чужинців. Знайомтесь", – пишуть у штабі.

"ФІШКА"

Фото facebook.com/pressjfo.news/

Пес на бойовій позиції – це не просто охоронець території, собаки передчувають ворожі обстріли, чують, коли до позиції підкрадаються диверсанти, здатні знаходити сліди чужинців у повній темряві, та часто спрацьовують там, де не бачить тепловізор. Таких песиків-професіоналів на позиціях гвардійців декілька, і один з них – Фішка.

Фото facebook.com/pressjfo.news/

– Це наш друг по службі, він, як і ми несе службу цілодобово, його особливість в тому, що хто б не заїжджав, чи не йшов повз нашу територію, одразу сповіщає нас голосним гавкотом. За це й отримав свою кличку, – посміхаючись розповідає нацгвардієць Олег Іванішин, – Він любить обійматись, постійно щось таке утне, що животи рвемо. А ще він дуже любить позувати для фото.

"ВОЛОДЯ"

Фото facebook.com/pressjfo.news/

– Котик Володя – всім показує, що він тут головний. Навіть і не міг подумати, що таке мале буде всіма керувати – справжній котячий генерал. Бавиться всім чим тільки можна, особливо полюбляє з кращим другом «Фішкою», – розповідає "куратор" пухнастої малечі.

"АВРОРА"

Фото facebook.com/pressjfo.news/

Розкішна німецька вівчарка Аврора, названа на честь стародавньої римської богині вранішньої зорі, ні на крок не відходить від своєї хазяйки Марійки, оберігаючи її від найменшої загрози. Пухнасту ще три з половиною роки тому подарував дружині її чоловік, який саме збирався на чергову ротацію в АТО. Час промайнув непомітно – Марійка та Аврора стали найкращими подругами. Сьогодні вони разом несуть службу на одному з блокпостів у районі ООС.

Фото facebook.com/pressjfo.news/

– Не хотілось залишати її комусь на догляд, тому вирішила взяти із собою. Аврора завжди поряд та ходить за мною "хвостиком". Вона дуже комунікабельна, любить, коли їй приділяють увагу, одним словом – справжня дівчинка. Тим не менш, зможе дати відсіч кожному, хто надумає напасти на неї або на мене, – розповідає Марія.

"МАРИНКА" ТА "11 ДРУЗІВ ОУШЕНА"

Фото facebook.com/pressjfo.news/

Дворова собака за кличкою "Маринка" – справжня мати та захисниця. В неї 11 цуценят і багато "підзахисних" в важких бронежилетах .

– Маринка взагалі унікальна собачка, будь-якого чужинця буде тримати біля входу, аж доки ми не дозволимо, – розповідає нацгвардійка батальйону ім. Кульчицького з позивним "Вітамінка". – А ще – це наша нічна варта – тільки щось, десь зашелестить, вона одразу показує напрямок.

Фото facebook.com/pressjfo.news/

Окремою сторінкою історії є 11 цуценят Маринки, які можуть запросто розвеселити навіть найсуворішого воїна – вони кумедні, смішні і здатні принести радість кожному і весь час намагаються щось поцупити і погризти.

На позиціях Бригади швидкого реагування НГУ волохаті улюбленці почуваються, як удома. Тут їх не лише годують, але і рятують їхнє життя. Так, нещодавно вояки врятували кицьку, що підірвалася на розтяжці – їй вилікували пошкоджену осколками ділянку голови.

Фото facebook.com/pressjfo.news/

А боєць з позивним "Рок-н-рол" опікується цілою родиною тварин. Коли чотирилапі почали важко хворіти, Рок-н-ролл зі своїми побратимами знайшли ветеринара і прищепили маленьких друзів від небезпечних хвороб.

Фото facebook.com/pressjfo.news/

Не обійшлось і без жахливих історій. Як розповідають бійці, тварини інколи бігають і на "той бік".

Це небезпечно, адже чотирилапі нерідко гинуть на ворожих протипіхотних мінах та СВП, які всупереч правилам активно використовуються російськими терористами.

Крім того, нацгвардійці розповідають і про випадки жорстокого поводження з тваринами. Так, нещодавно на тимчасово окупованій території окупанти прив'язали собаку до дерева та повісили їй на шию ліхтарика. Нелюди сподівалися, що нацгвардійці відкриють по ній вогонь, сприйнявши за одного з "іхтамнєтів", і тим самим розкриють розташування своїх вогневих засобів.

"Але наші бійці зрозуміли, з чим мають справу, і тваринка не постраждала. Що ж до тих, хто над нею знущався, то вони неодмінно отримають відплату за свої вчинки – у цьому переконані бійці Національної гвардії України. Адже закони карми працюють однаково для всіх. То виходить, що маленькі помічники та друзі гвардійців можуть бути і гарною компанією, коли їм сумно, і водночас хорошою підтримкою, коли їм важно. Разом до перемоги! Слава Україні!", – резюмують в ООС.

Свіжі дописи

  • Новини

З окупованого Маріуполя в Україну вдалося повернути ще двох дітей

Україна цього тижня повернула ще двох українських дітей з окупованого Росією Маріуполя. Про це у… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Генерали мають бути в окопах: Зеленський прокоментував зміни підходів до управління в ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський прокоментував зміни підходів до управління в ЗСУ, які окреслені у другому пункті… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Запали свічку пам’яті: у столиці тисячі українців вшанували пам’ять жертв Голодомору

Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У Києві презентували реєстр Музейного фонду України

У Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України». Це підсумковий захід проєкту «Впровадження системи… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

За час роботи програми “Зерно з України” 20 млн людей вдалося врятувати від голоду, – Зеленський

За час роботи ініціативи «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей, наголосив… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

11 українських ЗВО увійшли до світового рейтингу найкращих університетів

Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.