fbpx
Сьогодні
17:45 30 Лис 2019

Після понад 20-річної перерви українські та ізраїльські вчені відновлюють двосторонні наукові проєкти

Після понад 20-річної перерви українські та ізраїльські вчені знову починають спільні дослідження у двосторонніх наукових проєктах. 2020-го стартує 4 таких проєкти.

Їхній перелік був затверджений 25 листопада 2019 року, в Києві під час першого засідання Спільного українсько-ізраїльського Комітету з питань науково-технологічного співробітництва, повідомляє прес-служба МОН на офіційному сайті.

Спільні проєкти розраховані на 2 роки. Вчені робитимуть дослідження в сфері теоретичної фізики і проблем спільної культурної та історичної спадщини. З української сторони у них братимуть участь науковці з 3 вишів – Харкова, Львова та Дніпра, а також 1 наукової установи НАН (Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова, м. Київ).

"Для нас сьогодні є дуже важливим відновлення двосторонньої наукової співпраці з Ізраїлем, яка, на жаль, перервалася 2008-го. До того, за понад 10 років активної взаємодії, наші науковці разом впровадили 29 проєктів. Зараз ми починаємо співпрацю з нової сторінки. Наразі на ній уже будуть "написані" 4 спільних проєкти", – зазначив перший заступник Міністра освіти і науки України Юрій Полюхович.

Конкурс цих проєктів був оголошений МОН України та Міністерством науки і технологій Держави Ізраїль 1 листопада 2018 року. Прийом заявок тривав до 31 січня 2019-го. Пріоритетами були прикладна математика та теоретична фізика і єврейська спадщина. Загалом на конкурс було подано 15 проєктів.

Під час засідання сторони також домовилися про проведення наступного Спільного комітету в Єрусалимі у другій половині 2021 року. На зустрічі планується визначити переможців наступного конкурсу, який мають оголосити на початку 2021-го.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

2 коментаря

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
ИцхакРаВін

Ніколи не вірте евреям, ця пошесть вже і так захопила Украіну!
P.S. Виконували роботи, замовником була еврейська компанія, зареєстрована у Великобританії. Роботи, хоч і з запізненням, було виконано, хоча і були деякі питання до їх якості (доколупатися, як відомо, можно до чого завгодно). Вже майже рік видряпуємо по кусочках гроші за вже випущені інвойси (хто в темі - зрозуміє). Не звязуйтесь з ними - ціліші будете

2
Михайло Шиян

Мені здається, що це гра в одні ворота: "З української сторони у них братимуть участь науковці з 3 вишів – Харкова, Львова та Дніпра, а також 1 наукової установи НАН (Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова, м. Київ)." І про вказані проекти, можна прямо говорити, що вони зовсім не ізраїльтян. То які заклади і які ізраїльські розробки будуть представлені, які ізраїльські дослідження у двосторонніх наукових проектах, і маючи потім всі права до всіх нових технологій ? А не відноситься це до тих фінансових подачок, що вони будуть підтримувати наших спеціалістів, і студентів, котрих вони мають на увазі, з часом перетягнути в свою країну? Ніхто не задумується чому ми такі бідні і безпорадні. Ніхто не рахує які ресурси були викладені, щоб відібрати серед тисяч кращих вчених, студентів. В Японії використовуючи всі світові технології, перші роки, випускаючи нову продукцію, на законодавчому рівні, за кордоном, нікому, не дозволяється використовувати, а не то що передача їхніх технологічних розробок.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: