Кліматичний форум у Львові: експерти сформулювали головні меседжі

Організатори та спікери Національного форуму "Кліматичні амбіції міст" озвучили пріоритетні завдання для українських міст і громад задля сприяння вирішенню кліматичних проблем, які вже доволі гостро відчуваються в нашій країні.

Про це повідомляє кореспондент "Рубрики" з місця подій.

Світлана Краковська, делегатка від України до міжурядової групи експертів зі зміни клімату при ООН відзначає, що "зміна клімату – це доконаний факт" і пояснює, що для того, щоб втримувати глобальну температуру на рівні безпечних 1,5 градусів, необхідно зменшити кількість парникових викидів до 2030 року, а вже до середини століття вийти в нуль по забрудненню такого типу.

У свою чергу, "в Україні статистика не надто відрізняється від світової, де майже 70% викидів спричинені саме роботою енергетичного сектору. Тому для нас перехід на ВДЕ є не менш актуальним, ніж для інших країн, незважаючи на необхідність перебудови соціальної структури та інфраструктури при цьому", – додає Оксана Алієва, координаторка програми "Зміни клімату і енергетична політика" у фонді Генріха Бьолля. Оскільки справедливий енергетичний перехід є поступовим планом дій, першочерговими кроками мають бути:

  • скорочення споживання, що передбачає впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження;
  • перехід на відновлювані джерела енергії, який має відштовхуватись ще й від поступового поліпшення соціальних умов для проживання в українських містах.

"Ми можемо сказати, нові об'єкти з енергетики , транспортної інфрастркутури можуть надавати послуги більш вразливим верствам населення, які більшою мірою потерпають від зміни клімату…при плануванні енергетичних перетворень слід враховувати не лише "зменшення викидів для їх зменшення", а й покращення життя, створення умов, де зможуть виграти усі", – підсумовує експертка.

З минулого року до меморандуму про перехід на 100% ВДЕ долучилися 6 міст та АММУ (Асоціація малих міст України), таким чином підтримуючи цілі та популяризацію такого переходу.

Юлія Машковська, кампейнерка міжнародної неурядової організації 350.org. констатує наступне: "Україна має найбільш енергоємну економіку в Європі, тому нам слід швидко і критично впроваджувати зміни в цій сфері: за 15-20 років більшість енергетичних потужностей України (ТЕС, АЕС) повинні бути виведені з експлуатації. Тому поступово постає питання, куди саме вкладати кошти в сфері нової енергії".

Власне ставлячи перед собою ціль енергетичного переходу, міста починають шлях розвитку не за рахунок викопного палива, а за рахунок чистої енергетики, що лише сприятиме розвитку дискусій та пошуку технологій задля швидшого впровадження такого курсу.

Раніше повідомлялося, що ще дві українські громади перейдуть на 100% відновлюваної енергії.

Нагадаємо, 28-29 листопада у Львові проходить Національний форум "Кліматичні амбіції міст 2019".

"Рубрика" є інформаційним партнером заходу.

Свіжі дописи

  • Новини

Уперше українські військовослужбовиці отримали британську нагороду UK Women in Defence

Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Інститут пам’яті створив соціальний ролик до 91-х роковин Голодомору та запросив долучитися до вшанування жертв

До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Україна нарощує підготовку операторів дронів: вже працюють 33 сертифіковані школи

Міністерство оборони України активно розвиває підготовку операторів безпілотних літальних апаратів. Станом на сьогодні вже 33… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

“Паляниця” і не тільки: Литва надасть перший транш у розмірі 10 млн євро на українську далекобійну зброю

23 листопада Литва та Україна підписали стратегічно важливий Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає фінансування виробництва… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Чугунные или стальные буржуйки: в чем разница и какую выбрать?

Ассортимент рынка твердотопливного отопительного оборудования состоит, преимущественно, из буржуек. Покупателям представлена чугунная буржуйка и модели… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Президентка Європейського Парламенту виступає за передачу ракет Taurus Україні

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.