fbpx
Сьогодні
17:10 29 Лис 2019

Кліматичний форум у Львові: експерти сформулювали головні меседжі

Фото: facebook.com/uaclimaforum

Організатори та спікери Національного форуму "Кліматичні амбіції міст" озвучили пріоритетні завдання для українських міст і громад задля сприяння вирішенню кліматичних проблем, які вже доволі гостро відчуваються в нашій країні.

Про це повідомляє кореспондент "Рубрики" з місця подій.

Світлана Краковська, делегатка від України до міжурядової групи експертів зі зміни клімату при ООН відзначає, що "зміна клімату – це доконаний факт" і пояснює, що для того, щоб втримувати глобальну температуру на рівні безпечних 1,5 градусів, необхідно зменшити кількість парникових викидів до 2030 року, а вже до середини століття вийти в нуль по забрудненню такого типу.

У свою чергу, "в Україні статистика не надто відрізняється від світової, де майже 70% викидів спричинені саме роботою енергетичного сектору. Тому для нас перехід на ВДЕ є не менш актуальним, ніж для інших країн, незважаючи на необхідність перебудови соціальної структури та інфраструктури при цьому", – додає Оксана Алієва, координаторка програми "Зміни клімату і енергетична політика" у фонді Генріха Бьолля. Оскільки справедливий енергетичний перехід є поступовим планом дій, першочерговими кроками мають бути:

  • скорочення споживання, що передбачає впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження;
  • перехід на відновлювані джерела енергії, який має відштовхуватись ще й від поступового поліпшення соціальних умов для проживання в українських містах.

"Ми можемо сказати, нові об'єкти з енергетики , транспортної інфрастркутури можуть надавати послуги більш вразливим верствам населення, які більшою мірою потерпають від зміни клімату…при плануванні енергетичних перетворень слід враховувати не лише "зменшення викидів для їх зменшення", а й покращення життя, створення умов, де зможуть виграти усі", – підсумовує експертка.

З минулого року до меморандуму про перехід на 100% ВДЕ долучилися 6 міст та АММУ (Асоціація малих міст України), таким чином підтримуючи цілі та популяризацію такого переходу.

Юлія Машковська, кампейнерка міжнародної неурядової організації 350.org. констатує наступне: "Україна має найбільш енергоємну економіку в Європі, тому нам слід швидко і критично впроваджувати зміни в цій сфері: за 15-20 років більшість енергетичних потужностей України (ТЕС, АЕС) повинні бути виведені з експлуатації. Тому поступово постає питання, куди саме вкладати кошти в сфері нової енергії".

Власне ставлячи перед собою ціль енергетичного переходу, міста починають шлях розвитку не за рахунок викопного палива, а за рахунок чистої енергетики, що лише сприятиме розвитку дискусій та пошуку технологій задля швидшого впровадження такого курсу.

Раніше повідомлялося, що ще дві українські громади перейдуть на 100% відновлюваної енергії.

Нагадаємо, 28-29 листопада у Львові проходить Національний форум "Кліматичні амбіції міст 2019".

"Рубрика" є інформаційним партнером заходу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: