Сьогодні виповняється 101 рік Борису Патону – незмінному з 1962 року президенту Національної академії наук України і Інституту електрозварювання (імені свого батька) з 1953 року, вченому у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук (1952).
Патон є автором і співавтором понад 720 винаходів (500 іноземних патентів), більше 1200 публікацій, в тому числі 20 наукових монографій.
Довідка:
Народився в Києві, в сім'ї відомого вченого-мостобудівника, директора та засновника Інституту електрозварювання Євгена Патона і домогосподарки Наталії Патон. Род Патонів – стародавній і відомий настільки, що виник навіть напрям досліджень – патонознавство. Пращури Євгена Патона — дворяни Російської імперії, вони обіймали чільні посади як на військовій, так і на цивільній службі.
Вчитися пішов на інженера-електрика. У воєнний 1941-й рік закінчив Київський політех, захистив кандидатську і докторську, вступив в КПРС.
Під час Другої світової працював інженером на заводі "Красное Сормово" в Горькому, через десять років обійняв посаду директора Інституту електрозварювання.
Все життя Борис Патон займається наукою. Наприклад, саме завдяки розробкам Бориса Патона був проведений перший експеримент зварювання в космосі. Він зробив величезний внесок в розробку ракети Н1, яка призначалася для освоєння Місяця.
Він є автором ідеї та одним з розробників методу електрозварювання м'яких тканин. Завдяки цьому вдалося досягти скорочення тривалості операцій, зниження ймовірності післяопераційних ускладнень і втрати крові.
Цікаві факти про Бориса Патона:
Секретом свого довголіття академік називає невтомну працю. Над своїми новими ідеями він працював по 12 годин на день, і досі дотримується такого графіку.
"Він бере участь практично в кожному засіданні президії, настрій у нього бойовий, дух – енергійний", – розповідають у прес-службі НАН.
Глава держави Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції проти пропагандистів… Читати більше
В Івано-Франківську у видавництві "Лілея-НВ" перевидали книгу Василя Кархута "Цупке життя", написану для пластунів майже… Читати більше
Українська оборонна промисловість за минулий рік виготовила понад 30 тисяч дронів-бомбардувальників, які активно застосовуються для… Читати більше
Майбутнім очільником Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного стане бригадний генерал Роман Качур —… Читати більше
Ольга Решетилова, уповноважена президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх родин, повідомила… Читати більше
У Києві протягом трьох років поспіль – 2022, 2023 та 2024 років – не спостерігалася… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.