Борису Патону сьогодні виповнюється 101 рік: цікаві факти про людину-легенду

Борис Патон є першим, хто був нагороджений званням Герой України. Також він – одноліток Академії наук України, конструктор одноіменного моста і користувач Фейсбуку.

Сьогодні виповняється 101 рік Борису Патону – незмінному з 1962 року президенту Національної академії наук України і Інституту електрозварювання (імені свого батька) з 1953 року, вченому у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук (1952).

Патон є автором і співавтором понад 720 винаходів (500 іноземних патентів), більше 1200 публікацій, в тому числі 20 наукових монографій.

Довідка:

Народився в Києві, в сім'ї відомого вченого-мостобудівника, директора та засновника Інституту електрозварювання Євгена Патона і домогосподарки Наталії Патон. Род Патонів – стародавній і відомий настільки, що виник навіть напрям досліджень – патонознавство. Пращури Євгена Патона — дворяни Російської імперії, вони обіймали чільні посади як на військовій, так і на цивільній службі.

Вчитися пішов на інженера-електрика. У воєнний 1941-й рік закінчив Київський політех, захистив кандидатську і докторську, вступив в КПРС.

Під час Другої світової працював інженером на заводі "Красное Сормово" в Горькому, через десять років обійняв посаду директора Інституту електрозварювання.

Все життя Борис Патон займається наукою. Наприклад, саме завдяки розробкам Бориса Патона був проведений перший експеримент зварювання в космосі. Він зробив величезний внесок в розробку ракети Н1, яка призначалася для освоєння Місяця.

Він є автором ідеї та одним з розробників методу електрозварювання м'яких тканин. Завдяки цьому вдалося досягти скорочення тривалості операцій, зниження ймовірності післяопераційних ускладнень і втрати крові.

Цікаві факти про Бориса Патона:

  • Одного разу в середній школі Борис Патон отримав 9 двійок за семестр.
  • Не отримав червоний диплом тому що не зміг скласти іспит з філософії (про марксизм-ленінізм). Спочатку йому поставили "незадовільно", і як не зубрив на канікулах граніт марксизму-ленінізму нещасний студент, перескласти він зміг тільки на "добре".
  • Коли він захищав дипломну роботу, почалося бомбардування міста. Але диплом Патон все одно захистив в цей день і на "відмінно".
  • Після операції на стегні в 1995 році, дізнавшись, що кістку хірурги різали механічною пилкою, Патон зібрав команду, яка взялася за розробку лазерних методик.
  • За активного сприяння Бориса Патона було побудовано масив "Академмістечко" в Києві.
  • Його гасло: "Треба отримувати задоволення від своєї праці і від свого життя! А якщо ти тільки ниєш і скиглиш, то нічого доброго не буде"
  • Народження Патона день у день збігається з днем створення Академії наук України. Їй сьогодні також виповняється сто років.
  • В 2014 році 96-річний Патон завів собі сторінку у Фейсбуці.

Секретом свого довголіття академік називає невтомну працю. Над своїми новими ідеями він працював по 12 годин на день, і досі дотримується такого графіку.

"Він бере участь практично в кожному засіданні президії, настрій у нього бойовий, дух – енергійний", – розповідають у прес-службі НАН.

Свіжі дописи

  • Новини

Бойка позбавили звання Героя України: Президент ввів санкції проти Шуфрича, Мураєва

Глава держави Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції проти пропагандистів… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

У Франківську видали досі невідому в Україні книгу “Цупке життя”, яку 100 років тому написали для пластунів

В Івано-Франківську у видавництві "Лілея-НВ" перевидали книгу Василя Кархута "Цупке життя", написану для пластунів майже… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

Українська оборонна промисловість минулого року виготовила для ЗСУ понад 30 000 дронів-бомбардувальників

Українська оборонна промисловість за минулий рік виготовила понад 30 тисяч дронів-бомбардувальників, які активно застосовуються для… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

Зеленський назвав майбутнього керівника Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного

Майбутнім очільником Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного стане бригадний генерал Роман Качур —… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

Уповноважена з питань захисту прав військовослужбовців розповіла про перші дні роботи

Ольга Решетилова, уповноважена президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх родин, повідомила… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

У столиці три роки поспіль не було кліматичної зими

У Києві протягом трьох років поспіль – 2022, 2023 та 2024 років – не спостерігалася… Читати більше

Sunday January 19th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.