Питання сталого розвитку: представник ПРООН в Україні розповів, навіщо і наскільки це важливо

Цілі сталого розвитку – це спільне завдання, яке ми маємо виконати, щоб передати нашим нащадкам комфортний і придатний для життя світ. Завдання складне, воно потребує нових підходів і обізнаності. Особливо серед представників влади, бізнесу і громадськості, які повинні в партнерстві реагувати на надзвичайно складні виклики сьогодення.

Про це заявив керівник Програми розвитку ООН з досягнення Цілей сталого розвитку в регіонах Мустафа Саіт-Аметов в ефірі UA: Українське радіо.

«Наше суспільство, наша економіка і наш вплив на довкілля мають бути такими, щоб подолати існуючі кризи і не генерувати нові. Насправді йдеться не тільки про екологію, а й про економіку, фінанси, соціальний розвиток. Отже маємо розумно підходити до свого розвитку сьогодні», – наголосив він.

Майже п'ять років тому на зустрічі вищого рівня в ООН у Нью-Йорку представники 193 країн ухвалили нову глобальну програму «Перетворення нашого світу: Порядок денний в галузі сталого розвитку на період до 2030 року». Порядок включає 17 Цілей сталого розвитку і 169 завдань. Фактично визначено перелік нових орієнтирів для розвитку світу: подолання бідності й голоду, забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх у будь-якому віці, забезпечення всеохоплюючої і якісної освіти, доступ до чистих джерел енергії, розвиток інфраструктури і сприяння інноваціям, перехід до раціональних моделей споживання і виробництва, боротьба зі зміною клімату та її наслідками, збереження морських ресурсів та відновлення екосистем суші тощо.

«Усі цілі дуже тісно взаємопов'язані між собою, тому зусилля для їх досягнення повинні носити комплексний характер», – впевнений Мустафа Саіт-Аметов.

Він також нагадав про Ціль 17. Партнерство заради сталого розвитку, яка є «ключем до досягнення Цілей сталого розвитку – 2030». І закликав кожного будувати партнерство задля вирішення проблем в економічній, екологічній чи соціальній сфері.

 

Відповідаючи на запитання ведучої, що конкретно люди на місцях можуть зробити задля сталого розвитку, Мустафа Саіт-Аметов навів приклад – підвищення енергоефективності в житловому секторі, де сьогодні витрачається велика кількість енергії через застаріле обладнання.

«У кожному багатоквартирному будинку є співвласники – вони разом несуть відповідальність за те, в якому стані знаходиться їхнє житло, скільки воно споживає енергії протягом опалювального сезону і скільки витрачається коштів. Об'єднавши зусилля, створивши ОСББ, розробивши проект модернізації свого житла, залучивши, наприклад, грант із Фонду енергоефективності, вони з одного боку – мінімізують витрати й заощаджують, з іншого – роблять свій внесок у досягнення більш глобальних цілей, як-от – зменшення енергоспоживання і викидів, а також боротьба з кліматичними змінами», – пояснив він.

Утім, за його словами, будь-які дії потребують обізнаності. Отже зараз ПРООН в Україні втілює проект «Електроне навчання задля сталого розвитку» за фінансової підтримки уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Зокрема, працює над розробкою трьох онлайн-курсів, які будуть доступні всім охочим дізнатися про сталий розвиток. Але, насамперед, вони будуть спрямовані на державних посадовців усіх рівнів – аж до окремої громади, до місцевого самоврядування, а також на малий і середній бізнес та громадських активістів.

«Насправді, сьогодні освіта у галузі сталого розвитку є найактуальнішим завданням», – наголосив керівник ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в регіонах.

Нагадаємо, Регіональна очільниця ПРООН підтвердила підтримку у відновленні, реформуванні й економічному зростанні України.

Свіжі дописи

  • Новини

Запали свічку пам’яті: у столиці тисячі українців вшанували пам’ять жертв Голодомору

Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У Києві презентували реєстр Музейного фонду України

У Києві відбулася конференція «Презентація реєстру Музейного фонду України». Це підсумковий захід проєкту «Впровадження системи… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

За час роботи програми “Зерно з України” 20 млн людей вдалося врятувати від голоду, – Зеленський

За час роботи ініціативи «Зерно з України» вдалося врятувати від голоду 20 мільйонів людей, наголосив… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

11 українських ЗВО увійшли до світового рейтингу найкращих університетів

Вперше британський журнал Times Higher Education представив Interdisciplinary Science Rankings 2025, де оцінив внесок університетів… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

На ТОТ Херсонщини окупанти посилили репресії щодо проукраїнських дітей, – Центр нацспротиву

На території тимчасово окупованої частини Херсонської області посилилися репресії відносно проукраїнських дітей. Зокрема, так звані… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

росія розробила систему катувань українських полонених, – ГУР

російська федерація розробила цілу систему катувань для полонених. Окремих “спеціалістів” навіть навчають різним видам тортур.… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.