У 2019 році День пам'яті жертв Голодомору припадає на 23 листопада. Цьогоріч – 86-роковини цієї трагічної сторінки в історії країни.
Упродовж десятиліть Голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження з цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття.
Вагомого приводу для голода 1932-1933 років не було. Влада СРСР запровадила його штучно, проводячи примусові хлібозаготівлі.
За весь час Голодомору загинуло близько 4 мільйонів людей. А взимку люди гинули особливо часто: 24 людини у хвилину, з яких було понад 80% українців, трохи менше 5% росіян, а інші: євреї, поляки, білоруси, болгари. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років.
Проте точних даних про кількість жертв немає тому, що всі документи були відразу ж знищені. Історики, говорячи про втрати, розходяться в цифрах від 3 мільйонів до 10.
Нині в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. За даними останніх соціологічних опитувань, 77% українців вважають цю трагедію геноцидом.
У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Цю ініціативу підтримало 24 країни по всьому світу.
Україна вшанує жертв Голодомору під час акції "Запали свічку пам'яті". О 16:00 буде оголошено хвилину мовчання.
У цей час кожен охочий може долучитися до акції та встановити свічку на підвіконні.
Головним місцем проведення буде Національний музей Голодомору-геноциду, де на 15:00 очікуються представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, іноземних гостей, передає пресслужба Українського інститут національної пам'яті (УІНП).
Протягом дня в українських містах та селах приспустять прапори та обмежать розважальні заходи, а також внесуть зміни до програм комунальних засобів масової інформації.
У храмах 23 листопада проводитимуть поминальні панахиди за жертвами Голодомору в Україні.
Окрім того, 23 листопада о 14:30 у Національному музеї літератури пройде благодійно-просвітницька акція до Дня пам'яті жертв Голодомору "Свічка пам'яті". У програмі: псальми, живопис, музика, поезія, голоси пам'яті.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вважає, що цензура під час війни потрібна, однак треба говорити людям… Читати більше
Команда американського президента Дональда Трампа працюватиме над мирною угодою між росією та Україною. Над завершенням… Читати більше
В’язень кремля – журналіст із Херсонщини Сергій Цигіпа став лауреатом Національної премії за захист свободи… Читати більше
Оксфордський словник оголосив "доброту" дитячим словом 2024 року. А "слей" стало найпопулярнішим серед сленгу. Про… Читати більше
Міністерство освіти та науки України спростувало інформацію про мобілізацію студентів і викладачів. Відповідно до чинного… Читати більше
Глава української держави Володимир Зеленський заявив, що замороження конфлікту поставить Україну в слабку позицію перед… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.