На цьому засіданні учасники перейшли до обговорення референдуму, повідомляє прес-служба Руслана Стефанчука.
Відкриваючи захід, Руслан Стефанчук акцентував увагу на двох важливих аспектах, які потребують обговорення у першу чергу: чітке визначення предмету проведення референдумів та процедури електронного голосування.
При цьому він наголосив, що модуль електронного голосування має стати матрицею для його подальшого застосування у виборчому процесі, різних опитуваннях та інших процедурах волевиявлення громадян.
Експерт ГО "Український інститут прямої демократії" Борис Малишев доповів про основні положення підготовленого проекту Закону України "Про всеукраїнський референдум", а також зосередив увагу на практиці запровадження консультативних референдумів.
Оскільки значний блок технічних та організаційних питань в проведенні референдумів покладений на Центральну виборчу комісію України, члени ЦВК Павло Любченко та Володимир Перепелюк наголосили на необхідності запровадження практики голосування як у паперовому вигляді, так і через електронні майданчики, що дасть можливість не втратити голоси тих громадян, в яких наразі існують проблеми з доступом до мережі Інтернет. Також члени ЦВК України відмітили важливість процедури ідентифікації громадян, щоб уникнути можливого подвійного голосування.
На такому підході також наполягала член Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації Вікторія Подгорна. Вона зазначила, що на моделі сумісності паперового та електронного голосування є запит суспільства, і парламенту треба його врахувати і реалізувати в законодавчій площині.
Голова ГО "Український інститут прямої демократії" Павло Куфтирєв запропонував долучити до консультацій професора Роберта Кріммера, який є визнаним світовим фахівцем з впровадження e-Governance, у тому числі електронного голосування.
Під час обговорення учасниками зустрічі були висловлені пропозиції та зауваження до положень законопроекту.
Представник Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко зосередила увагу на практиці проведення референдумів за кордоном та відзначила, що недоцільно на референдумах приймати закони; варто передбачити лише можливість їхнього скасування.
Підводячи підсумки чергового засідання Руслан Стефанчук звернувся із проханням до членів робочої групи опрацювати в оперативному порядку підготовлений проект Закону України "Про всеукраїнський референдум" з урахуванням дискусійних моментів, щоб найближчим часом представити на широкий загал цілісний документ.
Від початку 2024 року 22 тисячі українців отримали ваучери на навчання за державний кошт і… Читати більше
Рожеві фламінго Київського зоопарку розпочали свій щорічний зимовий відпочинок. Про це повідомляє КП «Київський зоопарк», пише… Читати більше
Сьогодні на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил Республіки Польща перша група добровольців «Українського… Читати більше
На стадіоні "Батумі-Арена" в однойменному грузинському місті відбувся матч п'ятого туру Ліги націй УЄФА, між… Читати більше
Північна Корея передала росії ракетні та артилерійські системи великої дальності. Йдеться про щонайменше 50 самохідних… Читати більше
У Вінниці заснували п’ятий індустріальний парк «Інтеграл», який буде розташований на території колишнього лампового заводу.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.