На цьому засіданні учасники перейшли до обговорення референдуму, повідомляє прес-служба Руслана Стефанчука.
Відкриваючи захід, Руслан Стефанчук акцентував увагу на двох важливих аспектах, які потребують обговорення у першу чергу: чітке визначення предмету проведення референдумів та процедури електронного голосування.
При цьому він наголосив, що модуль електронного голосування має стати матрицею для його подальшого застосування у виборчому процесі, різних опитуваннях та інших процедурах волевиявлення громадян.
Експерт ГО "Український інститут прямої демократії" Борис Малишев доповів про основні положення підготовленого проекту Закону України "Про всеукраїнський референдум", а також зосередив увагу на практиці запровадження консультативних референдумів.
Оскільки значний блок технічних та організаційних питань в проведенні референдумів покладений на Центральну виборчу комісію України, члени ЦВК Павло Любченко та Володимир Перепелюк наголосили на необхідності запровадження практики голосування як у паперовому вигляді, так і через електронні майданчики, що дасть можливість не втратити голоси тих громадян, в яких наразі існують проблеми з доступом до мережі Інтернет. Також члени ЦВК України відмітили важливість процедури ідентифікації громадян, щоб уникнути можливого подвійного голосування.
На такому підході також наполягала член Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації Вікторія Подгорна. Вона зазначила, що на моделі сумісності паперового та електронного голосування є запит суспільства, і парламенту треба його врахувати і реалізувати в законодавчій площині.
Голова ГО "Український інститут прямої демократії" Павло Куфтирєв запропонував долучити до консультацій професора Роберта Кріммера, який є визнаним світовим фахівцем з впровадження e-Governance, у тому числі електронного голосування.
Під час обговорення учасниками зустрічі були висловлені пропозиції та зауваження до положень законопроекту.
Представник Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко зосередила увагу на практиці проведення референдумів за кордоном та відзначила, що недоцільно на референдумах приймати закони; варто передбачити лише можливість їхнього скасування.
Підводячи підсумки чергового засідання Руслан Стефанчук звернувся із проханням до членів робочої групи опрацювати в оперативному порядку підготовлений проект Закону України "Про всеукраїнський референдум" з урахуванням дискусійних моментів, щоб найближчим часом представити на широкий загал цілісний документ.
Україна домоглася виходу на окремий формат повернення з росії важкохворих і важкопоранених полонених українських військових… Читати більше
Вчителька початкових класів ліцею № 7 Івано-Франківської міськради Леся Павлюк увійшла у топ-50 найкращих вчителів… Читати більше
“Книжкова країна” повертається: 24-27 квітня на ВДНГ відбудеться третій книжковий фестиваль, який уже став одним… Читати більше
Підтримка українських виробників зброї: всіх видів дронів, багатьох видів техніки, артилерії стала однією з ключових… Читати більше
Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка, що у Києві, планує найближчим часом розірвати з інвестором… Читати більше
Під час головування Польщі у Раді ЄС необхідно відкрити кілька кластерів у переговорах щодо входження… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.