Презентація та обговорення пройшли на закритій зустрічі зі ЗМІ повідомляє tech.liga.net.
Очікується, що в законопроекті про медіа буде норма реєстрації онлайн-ЗМІ, які працюють в Україні, а також реєстрація соцмереж (Google, YouTube, Facebook) з метою подальшого їх оподаткування. Правда, за словами Ткаченка, поки під знаком питання і те, і інше.
Ткаченко також наголошує, що принцип реєстрації онлайн-медіа є в деяких європейських країнах, але вона добровільна.
"Я попросив вас не бути байдужими до цього питання. Ми все одно це зарегулюємо. А ось те, як ми це зарегулюємо, сильно залежить від вас", – ось один з головних меседжів від ініціатора зустрічі Ткаченко.
Представник Мінкульту Максимчук додав, що в Україні відбувається нестандартна ситуація: "Культура, правова і інша, знаходиться на інших етапах розвитку. А крім того, проти нас здійснюється агресія.
В даному випадку потрібно враховувати ці фактори … Проти кого ще ведеться така війна, як проти нас? Скільки умовних зливних бачків створюється, щоб розганяти дезінформацію?" І легальні медіа, які працюють в правовому полі, за його словами, страждають від цього, програють конкуренцію.
Паралельно з розробкою медіа-законопроекту, за словами Ткаченка, податковий комітет ВР розробляє зміни до Податкового кодексу щодо оподаткування так званих провайдерів загального доступу, які отримують прибуток на території України – Facebook, YouTube, Instagram та інші.
Також залишається в дискусіях питання з приводу блогерів: чи варто їх прирівнювати зі ЗМІ, і якщо так, то починаючи з якої кількості підписників.
Також повідомляється, що в презентації зазначено, що, крім штрафів, передбачається блокування онлайн-ресурсів за рішенням суду. Також є відмітка в розділі Юрисдикція: для онлайн-медіа – домен .UA і домен другого рівня .UA. Поки не зрозуміло, що робити з медіа на інших доменах – .net, .com.
Ще один запропонований принцип – введення так званого fair play. Дохід не повинен бути менше, ніж обсяг фінансової підтримки ЗМІ власником. З приводу цього Ткаченко сказав, що якщо хтось придумає кращий спосіб гарантування незалежності редакції від власників – то комітет відкритий до розгляду пропозиції.
Представник Мінкульту також зазначив, що відомство працює над проектом моніторингу контенту, який видають, в тому числі і онлайн-ЗМІ.
Зокрема передбачається створення посади медійного омбудсмена з питань інформації. Він із залученням громадських організацій проводитиме моніторинг ЗМІ на предмет дезінформації.
Максимчук зазначив, що за одноразове поширення дезінформації та відсутність вихідних даних про медіа буде передбачена адміністративна відповідальність, а за умисне, систематичне поширення дезінформації – кримінальна відповідальність.
За його словами покарання за оціночне судження, критику, не буде бо, це не є дезінформацією.
Війська рф запустили по Україні "Іскандери" та БпЛА. Сили протиповітряної оборони збили вісім ударних дронів,… Читати більше
Найгарячішими на фронті залишаються Покровський і Торецький напрямки, які російські загарбники атакували понад 70 разів.… Читати більше
У ніч проти 18 листопада в підмосков'ї російської федерації працювали сили та засоби ППО через… Читати більше
У Сумах кількість загиблих внаслідок російського ракетного обстрілу пізно ввечері, 17 листопада, зросла до 10… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що ЗМІ пишуть, що Сполучені Штати та партнери дозволили Україні завдавати… Читати більше
Міністерство оборони України розробило нову систему захисту інтелектуальної власності та патентування військових технологій. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.