fbpx
Сьогодні
12:04 17 Лис 2019

Жінки складають 54% населення України, проте лише менш ніж 20% з них обіймають керівні високооплачувані посади

Жінки складають 54% населення України, проте лише одна з п'яти парламентаріїв є жінкою, і менш ніж 20% жінок обіймають керівні високооплачувані посади.

Саме час залучити цю половину українського суспільства і скоротити гендерний розрив. Цю тему обговорювали під час зустрічі Gender Talk with UNDP за участі заступниці Генерального Секретаря ООН Мір'яни Споляріч Еггер, повідомляє прес-служба ПРООН в Україні.

"Гендерне залучення є важливим фактором успішного розвитку, і таке залучення не відбувається саме по собі. Потрібні відповідні політики, тож гендерні квоти надзвичайно важливі. Натомість гендерна нерівність підриває самі принципи демократії та економічний розвиток", – сказала пані Споляріч Еггер.

Лейтмотивом розмови, до якої долучилися жінки-лідерки та громадські активістки, стало питання "Що б ти зробила, якби не боялася?".

Учасниці й учасники обговорили перепони та можливості для участі жінок у політичному житті та прийнятті рішень, а також ідеї для сприяння ширшій участі жінок, особливо в контексті майбутніх місцевих виборів в Україні.

Чимало питань гендерного спектру потребують законодавчого врегулювання – зазначила радниця Голови парламентського Комітету з питань прав людини Ірина Суслова.

Серед пріоритетних питань – гендерно-орієнтоване бюджетування; гендерно-правова експертиза законодавчих актів та встановлення критеріїв оцінки для такої експертизи; затвердження гендерних квот на законодавчому рівні; введення правової відповідальності за прояви сексизму; а також запровадження шведської системи з протидії торгівлі людьми.

"Сміливість – важлива передумова для участі жінок у політиці. Нам потрібно більше жінок, у яких все вийшло і які власним прикладом створюють рольові моделі для жінок у політиці", – закликала ще одна учасниця розмови радниця Прем'єр-міністра Світлана Заліщук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: