fbpx
Сьогодні
14:13 16 Лис 2019

Український вчений розробив нову технологію очищення водойм

Науковий співробітник Національного університету "Львівська політехніка" Юрій Сухацький розробив енергоощадну технологію очищення водойм, насамперед від бензину, нафталену, антрацену.

Про це пише Galnet.fm.

Новий спосіб очищення передбачає використання кавітації. Технологія допомагає очищати не тільки природні водойми, а й рідкофазні відходи промислових підприємств. За словами вченого, винахід вже запатентовано і планується запустити у промислове виробництво.

"Використовую кавітацію — явище, коли всередині рідини утворюються порожнини, які заповнюються газом, парою або їх сумішшю. Своєрідний електричний струм пропускається через воду і вбиває бактерії завдяки подачі імпульсів тиску, які утворюються в кавітаційних бульбашках", — пояснює вчений.

Для детального дослідження Юрій Сухацький отримав президентський грант, який планує використати для закупки реактивів та подальших експериментів. За словами вченого, запропонований метод також енергоощадним.

"Мікроорганізми, які використовують для очищення біологічним методом, можуть не витримувати навантаження і вмирати. Кавітацією ж можна очищати навіть невеликі об'єми, а потім оброблені об'єми використовувати у необробленому середовищі — це економія на устаткуванні та, відповідно, заощадження коштів", — розповідає Юрій.

Над дослідженнями кавітаційних явищ на кафедрі хімії і технології неорганічних речовин НУ "Львівська політехніка" працюють вже понад 10 років.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Валерій

Зрозуміло, що інформації, наведеної у повідомленні абсолютно недостатньо для аргументованого аналізу і оцінки. Тим не менш, хотілося б звернути увагу автора винаходу і редакторів "Рубрики" на деякі моменти, які можуть викликати певні запитання щодо достовірності наведених даних, принаймні у фахівців, якщо інформація адресована не "взагалі", а має на меті якусь корисну мету. Наприклад, “Мікроорганізми, які використовують для очищення біологічним методом, можуть не витримувати навантаження і вмирати. Кавітацією ж можна очищати навіть невеликі об’єми, а потім оброблені об’єми використовувати у необробленому середовищі".Якщо це речення прочитає спеціаліст з БІОЛОГІЧНОЇ (!!!) очистки стічних вод, то у нього природньо виникне запитання - яке ЦІЛЬОВЕ призначення повинно мати "вмирання" мікроорганізмів систем аераційної або біофільтраційної очистки внаслідок кавітаційного оброблення активного мулу чи біологічної плівки (маю надію, що автор повинен розуміти СУТЬ цього запитання). Крім того, не зовсім зрозуміла пропозиція автора щодо (цитую) "використання ОБРОБЛЕНИХ - очевидно кавітацією - об"ємів у НЕОБРОБЛЕНОМУ середовищі". Якщо коротко підсумувати озвучені запитання, то слід, мабуть, порадити автору (і редакційним працівникам) при публікуванні цікавих (а це на перший погляд виглядає саме так) матеріалів враховувати, що подавати "сенсаційні" (???) відомості (а даний матеріал, власне, і був, вочевидь, розрахований на певну "сенсаційність") необхідно більш самокритично. І навіть той факт, що (цитую) "Юрій Сухацький отримав президентський грант, який планує використати для закупки реактивів та подальших експериментів" не захищає публікацію від об"єктивного критичного аналізу. Свого часу (десь у середині 60-десятих років) публікувались цікаві дані (від автора на прізвище Кантор - на жаль не пам"ятаю ініціалів) щодо використання електрогідравлічних вибухів для очистки стічних вод. Так от, далі цієї інформації справа не дійшла. Хоча, можливо і могла бути розвинена. Тим не менш, бажаю автору усіляких успіхів у обраному напрямку (і цікаво було б почути про них у майбутньому). Львівська політехніка - це серйозний науковий осередок Укоаїни.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: