Новини

“У самому НАТО є проблеми”: які складнощі євроатлантичної інтеграції України

Учора стало відомо, що Угорщина наклала вето на спільну заяву послів НАТО щодо України, яка мала бути ухвалена Північноатлантичною радою, що перебуває з візитом в Україні. Сьогодні ж Сіярто заявив, що Будапешт розблокував заяву НАТО щодо України.

Це не перше блокування Угорщиною результатів роботи Комісії Україна-НАТО.

Щоб пояснити поведінку країни-сусіда, Рубрика звернулась до заступника голови Координаційної ради Громадської ліги "Україна-НАТО", доктора історичних наук Ігоря Тодорова з проханням оцінити масштаб впливу Будапешта на рішення Північноатлантичного Альянсу в питанні України.

Коли ми кажемо, що в України є проблеми з євроатлантичною інтеграцію, варто не забувати, що й в самому НАТО є проблеми

«Варто не забувати, що Альянс НАТО – це класична міжнародна організація, з 29-країнами-членами, та, у найближчому часі, розширенням Альянсу до 30 членів за рахунок Північної Македонії. І рішення там приймаються виключно консенсусом. При цьому варто враховувати ситуацію, яка ще з 2017 року почалась через наш закон про освіту та отримала відповідну реакцію Угорщини. Вчора Угорщина наклала вето на спільну заяву послів НАТО щодо України. І взагалі вона блокує усі засідання такого принципового робочого органу як комісія Україна-НАТО, які регулярно проводиться на рівні глав держав урядів під час самітів НАТО, або на рівні міністрів закордонних справ чи міністрів оборони. Через це з кінця 2017 року подібних засідань не було», – пояснює Тодоров.

Експерт підкреслює, що складність з євроатлантичною інтеграцію полягає не тільки в позиції України.

«Але варто зазначити, що цього разу блокування з боку Угорщини було стосовно навіть не України, а Північноатлантичної ради на рівні послів. До цього був запропонований проект резолюції до якого Угорщина подала свої додатки. Ці додатки інші країни-члени НАТО не сприйняли, не підтримали. І після цього Угорщина заявила, що буде блокувати будь-яку резолюцію. Коли ми кажемо, що в України є проблеми з євроатлантичною інтеграцію, варто не забувати, що й в самому НАТО є проблеми», – резюмує він.

Нагадаємо, що за результатами засідання Комісії Україна-НАТО Президент України Володимир Зеленський і генеральний секретар Єнс Столтенберг зробили низку важливих заяв.

Зокрема, Зеленський підтвердив бажання отримати ПДЧ в НАТО, а Столтенберг у Раді заявив, що двері НАТО залишаються відчиненими для України.

Свіжі дописи

  • Новини

Генштаб: на Курському напрямку минулої доби війська рф намагались 30 разів прорвати оборону ЗСУ

Минулої доби, 15 листопада, ворог найактивніше наступав на Покровському, а також Курахівському напрямках: там відбулося… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

До столиці з неоголошеним візитом прибув Міністр закордонних справ Японії, – ЗМІ

16 листопада міністр закордонних справ Японії Такеші Івая здійснив неоголошений візит до України. Планує провести… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Окупанти всю ніч атакували Україну безпілотниками: у Києві уламки БпЛА пошкодили багатоповерхівку

Ще звечора 15 листопада і всю ніч на 16 листопада російські загарбники запускали по території… Читати більше

Saturday November 16th, 2024
  • Новини

Через збитковість російські НПЗ скорочують обсяги виробництва, – Reuters

Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

В Україні стартує проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки

Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Боррель представив докази, що Китай уперше передав рф зброю для війни проти України, – ЗМІ

Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.