Милованов: За роки незалежності з держвласності вкрали половину сільгоспземель

Міністр економіки Тимофій Милованов заявив, що за роки незалежності вкрали половину державних сільгоспземель – про це, за його словами, свідчить інвентаризація, яку проводить міністерство.

Про це він сказав у Кабміні на зустрічі з журналістамИ, пише "ЕП".

"Усіх завжди цікавить, що ж реально із землею. Ми всі разом чули, що у державних підприємствах усіх форм, із Академією аграрних наук, Міносвіти, інших, є близько мільйона 300 тисяч гектар. Колись по документах так було.

У цілому, хочу сказати, що зараз відбувається інвентаризація усіх держпідприємств, і виходить, що буде максимум 700 тисяч гектарів земель. Всі завжди думали, що мільйон триста. По документах, мабуть, було у 90 році. А якщо зайти в кадастр, то там взагалі 500 тисяч", – заявив заступник міністра некономіки Тарас Висоцький.

"Давай прямим текстом – це означає, що за 30 років, за роки незалежності України, половину державних земель, по суті, вкрали.

Вкрали різними схемами, перереєстрували на інші компанії, тому що по документах було мільйон триста, а зараз інвентаризація показує – ми ще її не закінчили, але очікувана цифра інвентаризації – 600-700 тисяч. Ми надамо інформацію, коли закінчимо, ця цифра може бути змінена, але факт є факт – земля зникла за 30 років, і це не прийнятно", – підкреслив міністр економіки Тимофій Милованов.

"Фізично ми ж розумієм, що вона не зникла, фізично залишилась на території України, але у державній власності її нема", – додав Висоцький.

"Якщо ми говорим про підприємства безпосередньо МінАПК, ми бачимо, що по документах мало би бути 111,2 тисяч гектар сільськогосподарських земель, у кадастрі зареєстровано 67 тисяч. Завершується інвентаризація, але об'єктивно там буде 65 – максимум 70 тисяч", – заявив він.

"Це означає, що по документах підприємство звітує, що в нього є одна цифра, коли дивишся в геокадастр – інша. Так, можливі помилки, ці помилки інвентаризація виявляє, але в результаті досить часто виявляється, що земля 5, 10, 15 років, рік тому була переведена за якимось рішенням на власність, на користь когось іншого", – пояснив Милованов.

Свіжі дописи

  • Новини

Уряд виділив 150 млн грн на програму повернення українців із закордону

Кабінет Міністрів схвалив виділення 150 млн грн на нову бюджетну програму, мета якої - сприяти… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Комфортна, тепла, міцна: у Міноборони розповіли про особливості термобілизни для захисників і захисниць

Міноборони продовжує працювати над удосконаленням одягу для військових. Один з важливих напрямів – розробка натільної… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

На столичному ВДНГ створили біговий маршрут у вигляді протеза

У Києві на території Національного комплексу “Експоцентр України” (ВДНГ) з’явився новий біговий маршрут, який повторює… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Reuters: США та Україна готуються підписати угоду про корисні копалини, ймовірно, вже сьогодні

США та Україна найближчими можуть годинами підписати угоду про корисні копалини, яку мали укласти ще… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

“Продовжуй жити”: у Львові стартував проєкт підтримки для жінок, які втратили чоловіків на війні

У Львові розпочався проєкт «Продовжуй жити», спрямований на підтримку жінок, чиї чоловіки загинули, захищаючи Україну.… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

У 2024 році росіяни стратили понад 100 українських військовополонених, – Amnesty International Ukrane

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International презентувала звіт «Оглушлива тиша. Насильницькі зникнення, утримання інкомунікадо та катування… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.