У Брюсселі сьогодні відбудеться раунд консультацій ЄС-Україна-РФ щодо транзиту газу

У Брюсселі 28 жовтня на тристоронніх консультаціях директор НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв зустрінеться з директором "Газпрому" Олексієм Міллером, повідомляє офіційний сайт Європейської комісії.

Про це пише Інтерфакс-Україна.

"У понеділок у Брюсселі відбудеться черговий раунд тристоронніх переговорів на політичному рівні між РФ та Україною щодо довгострокового транзиту газу територією України після 2019 року", – йдеться в повідомленні.

Як зазначено, перед тристоронньою зустріччю віце-президент Енергетичного союзу ЄС Марош Шефчович зустрінеться з обома делегаціями – України та РФ.

"Я хочу розвинути конструктивний дух, який з'явився під час наших останніх переговорів, коли ми прийшли до зближення позицій з деяких питань", – зазначив напередодні консультацій Шефчович.

Пояснюємо: Чинний нині 10-річний контракт закінчується 31 грудня 2019 року. Якщо нового контракту не укладуть, то Україна перестане бути транзитною державою. Транзит російського газу до ЄС через українську ГТС є найбільшою статтею експорту українських послуг. Щороку транзит газу приносить державі близько 3 мільярдів доларів доходів — це близько 2-2,5% від ВВП України.

Крім цього, імпорт газу, який Україна здійснює з ЄС відбувається шляхом відбору цього газу на території України. Тобто, фактично польський чи словацький газ, який ми імпортуємо, у Польщі чи Словаччині може ніколи не побувати. У разі припинення транзиту газу здійснювати імпорт буде проблемно. В уряді навіть не виключають того, що у деяких містах України можуть виникнути проблеми з постачанням газу.

Крім цього, у разі, якщо транзит газу через Україну припиниться, державі потрібно буде витрачати значні ресурси на те, щоб утримувати ГТС (газотранспортна система). Коли є транзит, то ГТС сама себе окуповує.

Україна на переговорах хоче укласти довгостроковий контракт на транзит терміном на 10 років. У цьому ж зацікавлені і європейські споживачі. Водночас Росії такий контракт невигідний, бо вона будує газопроводи в обхід України — «Північний потік-2» та «Турецький потік». У разі їхнього запуску Росія може відмовитися від українського транзиту. Введення в експлуатацію цих газогонів очікується у найближчі декілька років.

Свіжі дописи

  • Новини

ЗМІ: республіканці отримали повний контроль над усіма гілками влади в США

Республіканці отримали більшість у Палаті представників американського Конгресу, що забезпечило їм повний контроль над усіма… Читати більше

Thursday November 14th, 2024
  • Новини

Уперше Євросоюз профінансував спільну закупівлю зброї державами-членами, зокрема для України

Європейський Союз вперше в історії затвердив фінансування п’яти транскордонних проєктів для підтримки більш скоординованих та… Читати більше

Thursday November 14th, 2024
  • Новини

Перші картини з колекції Медведчука продали за 317 тисяч гривень

За майже 317 тисяч гривень продали на аукціоні перші 16 картин з колекції екснардепа-зрадника Віктора… Читати більше

Thursday November 14th, 2024
  • Новини

Єврокомісія погодила виділення Україні понад 4 млрд євро в межах Ukraine Facility, – Шмигаль

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Європейська комісія погодила виділення Україні 4,1 млрд євро. Ці кошти… Читати більше

Thursday November 14th, 2024
  • Новини

ВАКС засудив нардепа-втікача Одарченка до восьми років позбавлення волі

Вищий антикорупцій суд засудив народного депутата від партії "Слуга народу" Андрія Одарченка, якого звинувачували у… Читати більше

Thursday November 14th, 2024
  • Новини

На Харківщині та Донеччині розширили зону примусової евакуації дітей і їхніх родин

Через безпекову ситуацію з деяких населених пунктів Донецької та Харківської областей оголошена примусова евакуація дітей… Читати більше

Thursday November 14th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.