Про це пише "Українська правда".
"Ми – пацієнтська спільнота, принесли до Верховної Ради "коштовні" таблетки. Цим ми хочемо звернути увагу, що ціни на ліки у нас в Україні завищені. Ми будемо дарувати народним обранцям отакі "коштовності" і просити їх зробити так, щоб ціни на ліки в українських аптеках стали дешевші", – розповідає представниця Пацієнтів.
За її словами, для цього потрібно проголосувати за законопроект №2089, який вводить паралельний імпорт для лікарських засобів.
"Нещодавно Верховна Рада проголосувала за проект закону №1230, який започатковує в Україні паралельний імопрт для ряду товарів.
Це означає, що гаджети, побутова техніка, одяг, косметика та ряд інших товарів стануть імпортними та дешевшими. Але ліків серед них немає", – розповідає предстаниця Пацієнтів.
Активісти принесли звернення до депутатів із закликом внести законопроект в порядок денний сесії Верховної Ради та якнайшвидше його розглянути. Пацієнтські організації кажуть, що проаналізували ціни на ліки в українських аптеках і в аптеках сусідніх європейстких держав і помітили, що в середньому в Україні ціни на ті ж ліки вдвічі або втричі дорожчі.
За їх словами, механізм паралельного імпорту для ліків уже 20 років працює у країнах Європейського Союзу. Це дало змогу знизити ціни на ліки на 20% в ЄС.
В Грузії ціни на ряд препаратів знизились приблизно на 30%.
Також активісти принесли коробки із надписами, де було вказано, що препарат "Кселода" для онкохворих у Польщі коштує 3600 гривень. В Україні – 6500.
"Тому для України механізм паралельного імпорту зараз надзвичайно актуальний.
Наразі можна ввести такий механізм для ліків, проголосувавши зміни до закону "Про лікарські засоби". Ці зміни вже напрацьовані в законопроекті №2089″, – стверджує представниця Пацієнтів.
Також активісти стверджують, що завдяки законопроекту вдасться подолати монополію на ліки.
"Монополія – це єдине, що тримає ціни на ліки. В законопроекті №2089 є норма, яка забере реєстрацію препаратів за вторинними патентами. Це маркетинговий хід фармкампаній, які реєструють препарат за вторинним патентом.
Це не про інноваційність препарату чи його новизну, а про форму колір таблетки. Наприклад, є препарат, який вже 27 років на світовому ринку і 10 років в нашій країні. Ціна на нього не падає.
Це лопінавір/ритонавір компанії "Еббві Інк", – розповідає Сергій Дмитрієв, директор політики і адвокації благодійної організації "100% життя".
Якщо приймуть законопроект 2089, держава може зекономити мільярди гривень і забезпечити лікуванням сотні тисяч людей, стверджує активіст.
Європейський Союз передав Україні обіцяний мільйон боєприпасів. Також ЄС підготує ще декілька десятків тисяч українських… Читати більше
Чи ви добре знаєте історію своєї родини та своє етнічне коріння? Головні герої відеоподкасту “Вродило”… Читати більше
Міністерство аграрної політики та продовольства запускає новий сервіс "еРослинництво", який має забезпечити простежуваність у сфері… Читати більше
Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель підтвердив, що Сполучені Штати дозволили Україні бити по території рф… Читати більше
Відеопроєкт «Онлайн-освіта Донеччини», створений за підтримки USAID DG East, розповідає про щоденні подвиги та складнощі,… Читати більше
Лідер гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк відмовився від міжнародної премії імені Магнітського, якою нагороджують за боротьбу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.