І дані мапи Windy.com підтверджують цю заяву.
Накрило пів-країни від Києва до Харкова, від Вінниці до Маріуполя. Найвища концентрація – центральна частина України, зокрема, столиця.
"Рубрика" запитала експертів, що вони думають з цього приводу.
"Згідно з даними карти, це можуть палати поля. Висока концентрація СO може бути через масове спалювання трави, листя, сміття, залишків із полів", – пояснюють в Українській Кліматичній Мережі.
За думкою ініціативи ГО "Save Dnipro" причини різні. Але переважно "це спалювання стерні на полях, листя та інших відходів. Ну і промисловість нікуди не ділась".
"Вже тривалий час над Україною переважає антициклональний характер погоди, коли опади малоймовірні, вітер або слабкий, або взагалі штиль. Якщо брати до уваги сезон масового опадання листя, кількості викопаної сухої огудини на городах, підготовки городів та полів до зимового періоду, величезні масштаби паління, на печерному рівні – свідомість багатьох громадян, майже повна відсутність покарання за паління трави, бездіяльність відповідних структур у хоча б регулярних попередженнях та поясненнях, то картина виглядає сумною", – зауважила синоптик Наталія Діденко.
Користувачі у соцмережах зазначають, що на території розповсюдження СО важко дихати, а майже вся місцевість дорогою від Києва до Одеси була вкрита димом від палаючих стерні і листя.
Серед ймовірних причин концентрації СО також називають забруднення домішками, які викидаються автотранспортом та горіння торфу.
"Рубрика" звернулась за коментарями до ДСНС України та Українського гідрометцентру.
1. Зволоження помешкання – обов`язково. Поставити миски по квартирі, вивісити вологі рушники, купити зволожувач чи очищувач повітря, пилососити та підмітати не варто, краще вологе регулярне прибирання, пшикати періодично розпилювачем води.
2. Якщо йдете з дому, не відкривати вікна та балкони.
3. Бажано промивати очі – особливо тим, хто носить лінзи. Промивати ніс розчином солі.
4. Пити побільше води.
5. Відкласти біг до кращих часів, особливо вранці та пізно ввечері.
6. Свічки, ароматизатори у помешканні поки що не варто використовувати.
7. Хто палить, особливо небезпечно це робити якраз у зонах задимленості, буде ще більше втягувати в себе шкоди.
8. Уникати смаження на вулиці.
9. Приймати частіше душ, особливо після вулиці.
10. У випадку серйозніших, гострих чи хронічних захворювань бронхо-легеневої системи, звертатися за порадами виключно до лікарів.
Також синоптик Наталія Діденко радить тимчасово відмовитися від збирання грибів, які дуже люблять акумулювати у собі шкідливі речовини з повітря.
Президент Аргентини Хавʼєр Мілей вирішив вивести країну зі Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та доручив Міністерству закордонних… Читати більше
Президент Володимир Зеленський вважає, що операція ЗСУ у Курській області може стати важливою частиною переговорного… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва (AMOS) Міністерства… Читати більше
Таліби провели рейд на офіс єдиної в Афганістані жіночої радіостанції Radio Begum та призупинили її… Читати більше
Періодичне контрольоване затоплення цих територій покращує ріст рослинності, збільшує поглинання вуглецю та зменшує загальні викиди… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ворожого удару по Ізюму, що у Харківській області, зросла до 6 осіб.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.