Про це повідомляє hromadske.
Адвокати Олега Гладковського наголошували на незаконності затримання їхнього підзахисного та необґрунтованості ризиків. Захисники запевняли, що Гладковський протягом трьох років 265 разів виїжджав за кордон і повертався, тож це свідчить про відсутність його намірів ухилення від слідства. Також адвокати наголосили на тому, що Гладковський вже не обіймає посаду заступника секретаря РНБО, а отже не має тих тісних зв'язків, якими б міг перешкоджати слідству.
Також захист наголосив, що у Гладковського проходило багато обшуків і ризик про знищення, приховування доказів є необґрунтованим. Адвокати просили відпустити Гладковського під особисте зобов'язання або на поруки. До зали суду прибули два депутати, один кандидат у депутати та колишній народний депутат (Максим Саврасов, Ростислав Павленко, Андрій Серебрянський, Олег Зімін), які готові були взяти підозрюваного на поруки.
Сам підозрюваний заявив, що продовжує голодування в знак протесту, що не має відношення до компанії «Богдан Моторс», те, що не збирався тікати з країни, а мав зворотні квитки й про те, що рішення про пошуки іншої компанії постачальника було ухвалене на підставі справи про банкрутство КрАЗу (конкуруючої компанії МАЗів).
Олега Гладковського підозрюють у двох епізодах: зловживанні службовим становищем та недостовірному декларуванні.
За даними слідства, Гладковський забезпечив включення до державного оборонного замовлення та подальшу закупівлю за державний кошт вантажних автомобілів МАЗ 6317 (Богдан 6317) за завищеними цінами у дочірнього підприємства «Автоскладальний завод №2», що входить до складу «Богдан Моторс». Як наслідок, держава зазнала збитків на понад 10,62 млн гривень.
Водночас, допитані свідки зазначають, що конкуруюча з «Богдан Моторс» компанія, що виробляє КрАЗи, постійно отримувала штрафні санкції, попри значні переваги продукції. Цьому сприяло лобіювання з боку Гладковського, запевняють прокурори САП.
За даними слідства, лобіювання відбувалося спільно з Міністерством оборони України, а саме через заступника міністра оборони Ігоря Павловського. У 2017 році міністр оборони України Степан Полторак видав лист, яким заборонив участь у ДОЗах підприємствам, локалізація яких менше 60%. У «Богдана» локалізація була 26%, тож він не міг брати участь у закупівлі. Шляхом негласних слідчих дій прокурори отримали телефонну розмову Гладковського з Павловським від 06.03.2017 року.
Тоді Гладковський зателефонував Павловському та цікавився, що треба зробити, щоб «Богдан» отримав державне замовлення. За даними слідства, після розмови з Гладковським, Павловський зателефонував заступнику міністра економічного розвитку Юрію Бровченку й обговорював технічні деталі того, як їм внести «Богдан» до державного оборонного замовлення. Для цього потрібно було змінити критерії відбору для постачальників, тобто скасувати лист міністра Полторака.
За даними слідства, Гладковський, Павловський та Бровченко сприяли тому, щоб листа відкликали за кілька днів після розмов. Перший контракт було укладено на суму близько 130 мільйонів. Вже у травні постачальники отримали передоплату — близько 90 мільйонів гривень. Однак, слідство запевняє, що ціни на одиницю товару були завищені й відповідно до проведеної експертизи, збитки державі склали більше 10 мільйонів гривень.
Також, як вважає сторона обвинувачення, що Гладковський не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі столиці, а саме 54 тисяч доларів (за 2016 рік), 63 тисячі доларів (за 2017 рік) та 47,5 тисяч доларів США (за 2018 рік). Мешканці цієї квартири підтвердили, що орендували її у жінки на прізвище Гладковська. Однак сам підозрюваний заявив, що гроші за оренду вони з дружиною не отримували, а отже не декларували.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.