Павло Кириленко зауважив, що йому відомо, що в Нью-Йорку з 18 століття проживала німецька громада. Він нагадав про особливості процедури повернення історичної назви: спочатку мають відбутися громадські обговорення, які стануть основою рішення громади. Після цього цю пропозицію може розглянути ОДА.
"Якщо мешканці мають таке бажання обгрунтоване і проговорене спільно між собою, воно буде розглянуте (обласною адміністрацією – прим. авт) і прийняте рішення, позитивне".
У разі, якщо селищна рада подасть рішення про повернення історичної назви, а голова ОДА його підпише, вирішальне слово в цьому питанні матиме Верховна Рада України. У минулому скликанні були зареєстровані проекти постанов про повернення історичної назви, але Рада їх так і не розглянула.
Нагадаємо, селище Новгородське на Донеччині носить таку назву з 1951 року. До цього часу селище носило назву Нью-Йорк і відоме з 18 століття як поселення німців-менонітів. За однією з версій, поселення заснували переселенці з німецького міста Йорк. За іншою версією, місцевий промисловець дав таку назву селищу, оскільки був надзвичайно вражений поїздкою до США, зокрема до Нью-Йорка.
Під час холодної війни з заходом совєцька влада вирішила перейменувати селище. Але зміною назви не обмежилось: комуністи руйнували православні та протестантські храми та інші старовинні будівлі – те що нагадувало про життя до СРСР.
Зруйнована комуністами дореволюційна церква в Новгородському
В тому, як комуністи переписували історію Нью-Йорку, є показовим приклад школи №18.
Показовим є приклад будівлі дореволюційної школи, яка знаходиться на лінії вогню. Зараз над входом до школи вибиті цифри 1961. Але це не рік зведення будівлі, а рік її капітального ремонту. В фотоальбомі школи зберігаються світлини, де видно справжній рік побудови школи – 1914.
З 2014 року активісти та місцева влада роблять багато для збереження історичної спадщини селища. Оскільки селище знаходиться на лінії фронту, саме тут знаходиться кінцева станція електричок "Фенольна". Місцеві мешканці знайшли вихід – вони активно працюють над поширенням історії про Нью-Йорк на Донеччині, заохочують туристів відвідати унікальний населений пункт.
Раніше Рубрика повідомляла, що в Новгородському громада викупила старовинну будівлю і планує влаштувати тут хаб соціальних та культурних ініціатив "Український Нью-Йорк". Також місцева громада захищає від руйнування будівлю старовинного млину.
Роблять в Новгородському акцент і на просуванні історичної назви. Тут є кав'ярня-пекарня "Нью-Йорк", яка відома своїми круасанами. Тут особлива атмосфера – на стінах кав'ярні дореволюційні фотографії мешканців Нью-Йорка, столітня черепиця, яку виготовляли на території селища. Неподалік є однойменна автозаправка, а найбільша спільнота селища в мережі Facebook називається "Український Нью-Йорк на Донеччині".
24 листопада міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський планує зустрітися із групою фермерів, які блокують… Читати більше
Нідерландське агентство з питань підприємництва (RVO) оголосило про запуск Ukraine Partnership Facility 2024 — програми… Читати більше
Правоохоронці затримали підозрюваного у стрілянині у столичному готелі, внаслідок якої загинула одна людина. Про це повідомляє поліція… Читати більше
Українські військові з Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони завершили навчання керування швидкісними бойовими катерами… Читати більше
Багато хто лякається самого слова «решебник», адже вчителі часто кажуть, що переписування відповідей шкодить знанням.… Читати більше
Російська федерація за останній тиждень випустила по Україні сотні бомб та безпілотників, до того ж… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.