Про це заявив радник з питань взаємовідносин з органами влади "Арселорміттал Кривий Ріг" Володимир Ткаченко, передає РБК-Україна.
За його словами, навіть без врахування цих поправок в Податковий кодекс України підприємство працює сьогодні на межі рентабельності.
Ткаченко звернув увагу на мінливість світової кон'юнктури. Якщо в першому півріччі 2018 року прибуток був у розмірі 4,2 млрд грн, то за той же період 2019-го – збиток у 79 млн грн, розповів він.
"На кінець першого півріччя залишки нереалізованої металопродукції на складах підприємства зросли до 419 тис. тонн, що на 273 тис. тонн більше в порівнянні з тим же періодом минулого року. І прогнози невтішні: з третього кварталу ми бачимо, що ціни і попит на металопродукцію продовжують падати, а очікування рецесії світової економіки тільки посилюються. Сировинні ринки ризикують потрапити в період тривалого спаду цін, що ми вже неодноразово спостерігали в своїй історії. Підприємство отримувало збитки за підсумками 2009, 2012, 2013, 2014 років, незначний прибуток – у 2015-2016 роках. Після двох років сприятливих цін (2017-2018 роки) ми знову переживаємо непростий фінансовий рік", – зазначив Ткаченко.
За його словами, розмови про те, що гірничо-металургійна галузь отримує надприбуток і їй потрібно збільшити податкове навантаження – помилкові. Вони з'являються від незнання реальної ситуації в галузі, або від бажання пожертвувати конкурентоспроможністю ГМК на світових ринках в інтересах бюджету і збільшення його витрат.
Крім того, запропоновані законодавчі зміни йдуть наперекір світовій практиці в своєму прагненні зробити об'єктом оподаткування не видобуту руду з надр, а залізорудний концентрат і агломерат.
На думку Ткаченка, незрозуміло, як їх можна віднести до категорії первинної обробки корисних копалин. Мова йде про технологічні процеси на рудо-збагачувальних і агломераційних фабриках, які принципово змінюють хімічні властивості видобутого копалин. Це готові продукти, які продаються на ринках.
"Незрозуміло також, чому при обговоренні ренти не враховують витрати всього ГМК, а оцінюють тільки прибуток від експорту концентрату. Галузь складається не тільки з ГЗК. У нашого підприємства повний цикл виробництва – від видобутку руди до випуску кінцевої металопродукції. На експорт йде лише п'ята частина концентрату – 1,9 млн тонн на рік, основна частина (8 млн тонн) використовується для власного металургійного виробництва. І його рентабельність значно нижча, ніж від експорту концентрату", – розповів Ткаченко.
В якості прикладу він зазначив, що за перші півроку 2019-го собівартість реалізованої металопродукції зросла на 6 млрд грн. Зростання витрат стало основною причиною отримання підприємством збитку у першій половині року, повідомив Ткаченко.
Він підкреслив, що продуктивність продукції з високим ступенем переробки та з доданою вартістю потрібно стимулювати поправочними коефіцієнтами до ренти, як пропонувалося не раз, а не орієнтуватися лише на експорт сировини і міряти по ньому всю гірничо-металургійну галузь. Будь-які податкові новації не повинні порушувати принцип нейтрального і справедливого оподаткування, впевнені в "Арселорі".
Експерт вважає, що зараз не найсприятливіший час для фіскальних ініціатив, оскільки світова економіка стоїть на порозі кризи.
"Своїми необережними діями в податковій сфері депутати можуть спровокувати скорочення виробництва і темпів зростання української економіки. Наприклад, у разі збільшення ренти в нинішньому варіанті (більш ніж у 4 рази) підземний видобуток на шахті "Арселорміттал Кривий Ріг" стане нерентабельним, що може призвести до її закриття. На шахті працює понад 1000 осіб", – підсумував Ткаченко.
Нагадаємо, Зеленський звинуватив АрселорМіттал у зростанні онкозахворювань у рідному місті.
Війська росії у ніч проти 25 листопада та уранці цього ж дня атакували Україну 145… Читати більше
Зранку понеділка, 25 листопада, російська армія завдала ракетного удару по Одесі. Унаслідок ворожих влучань постраждали… Читати більше
Освітні матеріали створені на основі реального досвіду ветеранів і ветеранок. У чому проблема? Досвід АТО/ООС… Читати більше
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський визначив кожному командирові бригади створити штатний підрозділ рекрутингу. Про… Читати більше
За результатами підрахунку 95% бюлетенів у другий тур виборів президента Румунії виходять незалежний кандидат Калін… Читати більше
За даними експертів Інституту вивчення війни (ISW), останнім часом російські війська просуваються значно швидше, ніж… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.