fbpx
Сьогодні 15/08/2020 23:24
09:01 27 Вер 2019

Дослідження українського ринку КСВ: 411 мільйонів на соціальні проєкти, у пріоритеті – освіта

Що сталося

Платформа змістовних партнерств Pro Bono Club Ukraine презентувала перший в Україні каталог КСВ-ініціатив та огляд ринку. Результатом став звіт та статистичний огляд сфери. А також каталог компаній по їх пріоритетам в КСВ й організацій, що реалізують проєкти в цій сфері. Так, виявилось, що за 2018-2019 роки 31 компанія витратила понад 411 млн грн на соціальні проєкти. Значний стрибок зростання громадської активності бізнесу спостерігався в 2015-2016 рр. Це було викликано відкладеним попитом на КСВ-ініціативи, а також сплеском  популярності на соціальні проєкти в країні.

"За минулий рік про КСВ-проєкти дізналися 33 млн людей. При цьому половина компаній запустила свої програми за останні 4 роки – розповідає Анна Мазур, кураторка Pro Bono Club Ukraine. Ми віримо, що таке партнерство бізнесу та громадського сектору – ключ до вирішення безліч соціальних проблем. Тому цю взаємодію важливо не просто підтримувати, а й підсилювати".

У дослідженні взяло участь 56 компаній: 33 міжнародні (з офісом в Україні) та 23 національні. Огляд представили під час європейського Pro Bono Summit, який відбувся 26 вересня в інноваційному парку UNIT.City.

За словами Єгора Гребеннікова, імпакт-інвестора й президента Pro Bono Club Ukraine, ініціатива стане двигуном для створення великої кількості нових спільних проєктів та ініціатив між бізнесом і громадськими організаціями: "Дослідження дає можливість поглянути на ключові інсайти, практики і тренди в цій сфері, щоб кожен міг знайти однодумців і партнерів".

ринок КСВ

Чим займаються

Більшість компаній (89%) роблять освітні проєкти та працюють над поліпшенням умов праці та розвитком персоналу (71%). 62,5% займаються ініціативами в сфері екології. 91% співпрацюють з громадськими організаціями та благодійними фондами.

Серед реалізованих проэктів – Енергоефективні школи для дітей старшого шкільного віку від ДТЕК, платформа для молодих підприємців від Axon Partners та Recycling School від Pepsico.

Хто цим займається

У 86% компаній відсутній окремий відділ, який займався б соціальними акціями. Більш того, у 38% компаній людина, що займається КСВ працює у інших відділах. Це означає відсутність принаймні одного фултайм-співробітника на компанію. Але навіть за таких умов, 59% компаній не планують збільшувати кількість КСВ-фахівців в майбутньому.

До 62% функцій КСВ приймає на себе PR-відділ, що може пояснюватися іміджевої цінністю соціальної відповідальності. За минулий фінансовий рік більше 20 тисяч співробітників (в середньому 140 на компанію) не з відділу КСВ були залучені до різного роду соціальних активностей.

Про Pro Bono Club Ukraine

Платформа змістовних партнерств бізнесу з громадським сектором. У світі такі платформи називають організаціями-посередницями. Pro Bono Club Ukraine об'єднує експертність бізнесу з потребами суспільного сектора задля якісних соціальних змін і розвиває культуру pro bono в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: