Про це повідомляють Українські Новини посилаючись на власні джерела.
Зазначається, що причин відсутності угоди кілька: ситуація з Приватбанком, держбюджет і можлива зміна керівництва НБУ.
Експерти МВФ прибули в Україну 11 вересня, і в цей же день прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що метою переговорів є отримання staff agreement (рекомендації раді директорів) для відкриття нової програми співпраці.
За інформацією агентства, місія МВФ мала закінчити роботу 24 вересня, проте продовжила її на два дні і завершила її в четвер, 26 вересня.
"Однак в результаті не буде не те, що узгодженого меморандуму про співпрацю, не буде навіть проекту цього документа", – зазначають експерти.
Основною причиною відсутності домовленості з МВФ стала інформація про можливість мирової угоди між державою і колишніми власниками Приватбанку, повідомили агентству джерела, знайомі з процесом переговорів.
Буквально на наступний день після початку роботи місії МВФ 13 вересня колишній співвласник банку Ігор Коломойський заявив, що готовий на мирову угоду і на обмін $ 2 млрд, які у нього були в Приватбанку на акції банку. "Я визнаю, що була проведена емісія державою на 155 або 160 мільярдів. Віддайте мені акції на мої 60 з 200 мільярдів, і будемо разом співіснувати", – цитує Коломойського FinСlub.
Через кілька днів, 17 вересня Financial Times опублікувала матеріал, в якому говориться, що прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив про бажання Києва досягти компроміс з колишніми власниками банку.
Відразу ж після виходу публікації прем'єр-міністр Гончарук дав коментар про те, що уряд не веде ніяких переговорів з пошуку компромісу.
Заяви Гончарука місією МВФ були сприйняті "з великою тривогою", зазначив агентству співрозмовник.
У МВФ вважають неможливим скасування націоналізації банку або повернення частини акцій колишнім власникам. На сьогоднішній в МВФ вирішують питання, яким чином не допустити зміни позиції держави в Приваті.
Перший варіант – отримати від України гарантії в усній, а можливо і в письмовій формі.
Другий, за інформацією агентства, найбільш ймовірний – прописати в меморандумі умову, яка б заблокувала будь-які дії щодо повернення банку колишнім власникам.
На сьогоднішній день попередній власник акцій банку не має права вимагати від інвестора відшкодування будь-яких збитків, понесених в результаті придбання інвестором акцій банку – це визначено законом "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (ст.41 п.6).
У Нацбанку зазначають, що на сьогоднішній день валютні резерви НБУ не викликають побоювання, і найближчим часом великих зовнішніх виплат Україні робити не потрібно.
За даними НБУ, на 11 вересня резерви Нацбанку перевищують $ 22 млрд, з яких чистих – більше $ 12.
Нагадаємо, 20 вересня Зеленський зустрічався з представниками МВФ.
Ця книга допоможе батькам розповісти дітям, чому утримувати тварин у неволі неправильно. Це збірка 12… Читати більше
На узбережжі нацпарку "Тузлівські лимани" в Одеській області зафіксували масовий викид забруднених медуз виду Аурелія… Читати більше
Президент США Дональд Трамп підписав 6 лютого указ про введення санкцій проти Міжнародного кримінального суду.… Читати більше
Пізно ввечері 6 лютого російські війська атакували село Миропілля у Сумській області. Про це повідомив… Читати більше
Мін'юст Америки за президента Дональда Трампа припиняє зусилля, які було розпочато після вторгнення росії в… Читати більше
Після відносно м’якого початку лютого природа вирішила нагадати, що зима ще триває. Цими вихідними очікується… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.